100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Güney Denizi Hikayeleri - Jack London | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın
%35 indirimli

Güney Denizi Hikayeleri

ISBN / BARKOD : 9789750741197
Üretici : Can Yayınları
Yazar : Jack London
Sayfa Sayısı : 432
Konu Edebiyat / Öykü
Büyük serüvenlerin büyük yazarı Jack London, bizi yüzyıl öncesinin dalgalı denizlerine götürüyor. 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında Pasifik bölgesindeki değişik ada topluluklarında ve teknelerde geçen Güney Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 29,50
Kitapsahaf Fiyatı : 19,18
Kazancınız : 10,32

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789750741197

Boyut

12.50x19.50

Sayfa Sayısı

432

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2020-03

Çeviren

Fatih Yiğitler

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Büyük serüvenlerin büyük yazarı Jack London, bizi yüzyıl öncesinin dalgalı denizlerine götürüyor. 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında Pasifik bölgesindeki değişik ada topluluklarında ve teknelerde geçen Güney Denizi Hikâyeleri'nin çoğunluğu yazarın görgü tanığı olduğu gerçek olaylardan esinlenmiş. Kişisel deneyimlere dayanan anlatıların gücüyle aktarılan bu hikâyeler, sömürgeler çağındaki Pasifik ülkelerini, emperyalizmle egzotik ortamın arasındaki ilişkiyi ve bölgenin zorlu tropikal koşullarını irdeliyor.

Sömürgecilerin, kaçırılıp köle olarak satılan Güney Denizi adalılarına taktıkları adla karatavuklar, topraklarını işgal eden tamahkâr ve dolandırıcı Batılı tacirlerle başa çıkmak zorundaydılar. İlk bakışta adalardaki yerli halkın kurban, yabancıların da zorba olduğu bu coğrafyada, ezilen adalılar sonunda zorbalığa isyan edip efendilerini öldürmeye, mallarını çalmaya kalkınca işler tersine dönmüştü. Hiçbir şey ve hiç kimse ne tam siyah ne de tam beyazdı; Güney Pasifik bölgesinin tartışılmaz gerçeğiydi bu.

“Onun kadar maceraperest ve eylem adamı pek az yazar vardır... Kısa hikâyelerindeki mükemmellik neredeyse unutuldu.”

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat