100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak - Stephane Garnier | Yeni ve İkinci El

Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak

ISBN / BARKOD : 12345678312285
Üretici : paloma sahaf
Yazar : Stephane Garnier
Sayfa Sayısı : 160
Konu İnsan ve Toplum / Kişisel Gelişim
Yaşamın kıymetini kedi gibi bilebilmek için dünyaya onun gözleriyle bakmaya, kedinin felsefesine ve düşünce dünyasına hoş geldiniz! “Kediler bizi ezelden beri büyüler. Onları gözlemler ve anlamaya çalışırsak o güçlerinde, Yazının devamı...
STOKTA YOK
Kitapsahaf Fiyatı : 12,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

12345678312285

Boyut

13.00x19.00

Sayfa Sayısı

160

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-01

Çeviren

Ebru Erbaş

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Yaşamın kıymetini kedi gibi bilebilmek için dünyaya onun gözleriyle bakmaya, kedinin felsefesine ve düşünce dünyasına hoş geldiniz!

“Kediler bizi ezelden beri büyüler. Onları gözlemler ve anlamaya çalışırsak o güçlerinde, tavırlarında, özelliklerinde, alışkanlıklarında, küçük deliliklerinde yani huzur içinde yaşamaya ve mutlu olmaya dair yeteneklerinde büyülü bir şeyler olduğunu görürüz.

‘Bugünkü aklımla yirmili yaşlarıma dönmek isterdim…' Kim bilir kaçımız, gün gelip bunu kendine demiştir. Bizler ancak zamanla ve azıcık bilgelik kazanırken okulları, kitapları, düşünürleri olmayan kediler, hiçbir çerçeveye hapsolmadan, hiçbir referansa bağlanmadan hatta çok da uzun yaşamadıkları, çok fazla tecrübe edinmedikleri hâlde bir nevi doğuştan gelen bilgeliğe sahiptir. Bizlerin pek çok sorgulama, girişim, değişim, tefekkür ve iç gözlem pahasına ancak birkaç kırıntısını tırtıklayabildiğimiz bir bilgelik bu. Ancak altmış yaşından sonra, günün birinde onun gibi, dudaklarımızda bir gülümseme ve iç huzuruyla kurulup ufku izlemek mevkiine erişebilmek için aşılması gereken yol, hayli engebeli olduğu kadar da zahmetli. O ise bunu yapmayı neredeyse doğuştan bilir.

Bizler onların vesilesiyle, onların performansına kısmen de olsa yaklaşarak farklı bir bakış açısı kazanabilir, dünyayı farklı bir pencereden görebilir ve aynı zamanda kendimize dair farklı ve daha gelişkin bir anlayışa erişebiliriz.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat