100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Urartu – Doğu'da Değişim (Küçük Boy) - Kemalettin Köroğlu | Yeni ve İk
%30 indirimli

Urartu – Doğu'da Değişim (Küçük Boy)

ISBN / BARKOD : 9789750846717
Üretici : Yapı Kredi Yayınları
Yazar : Kemalettin Köroğlu Erkan Konyar
Sayfa Sayısı : 284
Konu Tarih / Araştırma - İnceleme
Urartu Krallığı, MÖ 9.-7. yüzyıllar arasında, Doğu Anadolu, Transkafkasya ve Ku­zeybatı İran'ı egemenlik altına alarak 200 yılı aşkın bir süre denetiminde tutmak için büyük çaba harcamıştır. Bölge coğrafyasının büyük Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 35,00
Kitapsahaf Fiyatı : 24,50
Kazancınız : 10,50

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789750846717

Boyut

16.50x24.00

Sayfa Sayısı

284

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2020-02

Çeviren

Yiğit Değer Bengi

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Urartu Krallığı, MÖ 9.-7. yüzyıllar arasında, Doğu Anadolu, Transkafkasya ve Ku­zeybatı İran'ı egemenlik altına alarak 200 yılı aşkın bir süre denetiminde tutmak için büyük çaba harcamıştır. Bölge coğrafyasının büyük bölümü, sıradağlar ve va­dilerle birbirinden ayrılmış yaylalarla kaplıdır. Tarım potansiyeli olan verimli ovalar sınırlıdır. Bu nedenle söz konusu bölgede yaşayan toplumlar binlerce yıl yarı göçebe olarak yaşamış ve bir devletin denetimine alınamamıştır. Bütün bu zorluklar, Urar­tuların Anadolu'daki Demir Çağ krallıklarından farklı olarak bölgenin sorunlarına uygun çözümler geliştirmesine zemin hazırlamış olmalıdır. Devletin kuruluşu ve başkent Tuşpa'nın (Van) inşa edilmesinden sonra bu yönde bir dizi uygulamanın gerçekleştirildiği görülmektedir.

Urartu, Doğu'da Değişim, Urartu Krallığı'nı birçok yönüyle değerlendiren, siyasal tarih yanında dil, yazı, sanat, din, ölü gömme biçimleri, çanak çömlek yapımı ve Urartu dönemi yerleşmeleri konusundaki yeni bilgileri içeren makalelerden oluş­maktadır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat