100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı

Olric ve Oğuz Atay

ISBN / BARKOD : 12345678292599
Üretici : YASON YAYINLARI SAHAF
Yazar : Kıvanç Kardeşler
Sayfa Sayısı : 312
Konu Edebiyat / Araştıma-İnceleme-Referans
Son zamanlardaki satış : 5
Peki ya nereden çıktı bu Olric? Kimdir , kimlerdendir? Sahi ne yer, ne içer? Kimilerine göre Charles Dickens'ın Büyük Umutlar romanındaki Pip'in kötü yanını temsil eden "Olrick" diğerlerine göre Shakespeare'nin Hamlet'ini çocukluğunda Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 25,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

12345678292599

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

312

Basım Tarihi

2015-01

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Peki ya nereden çıktı bu Olric? Kimdir , kimlerdendir? Sahi ne yer, ne içer? Kimilerine göre Charles Dickens'ın Büyük Umutlar romanındaki Pip'in kötü yanını temsil eden "Olrick" diğerlerine göre Shakespeare'nin Hamlet'ini çocukluğunda çok kereler sırtında taşımış olan emektar saray soytarısı "Yorick" karakterinden belki de bu ikisinin birleşiminden esinlenerek yaratılmış ve ismini onlardan almıştır Olric. Düşünmeden bilmeden, yaşamadan yaşadığı küçük burjuva rüyasından eski dostu Selim Işık'ın ölümüyle uyanan Turgut Özben Selim'i anlamak için çıktığı yolculuktan kendini de kaybederek geri dönen Turgut'un yolda bulduğu yol arkadışıdır Olric.

Onun n eiyi yanı, ne kötü yanı, ne var olmuş ne de var olmayan yanıdr. Olric Turgut'a bağlı ama ondan bağımsız düşüncelerden yeşeren bir ayrıksı ot, eski sorulara cevap verirken yeni sorular soran bir uşak, Turgut ile ilgili her soruya cevap verebilecek bir "Tanrısal bakış"tır. Oğuz Atay'ın Turgut'un zihninde ne var ne yoksa görebilmek için yarattığı bu karakter hem Turgut'u Turgut'a anlatmakta hem de Selim'i anlamakta ona ışık tutmaktadır. Olric bir iç sestir, bir yoldaş ve bir kardeş.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat