100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Artam Global Art - Design Dergisi Sayı: 54 - Kolektif | Yeni ve İkinci

Artam Global Art - Design Dergisi Sayı: 54

ISBN / BARKOD : 3990000093076
Üretici : Artam Dergisi
Yazar : Kolektif
Sayfa Sayısı : 162
Konu Periyodik Yayınlar / Diğer
Dergimizin yeni sanat sezonundaki bu ilk sayısı heyecan dolu açılışlar, hayata geçen müzeler, sergiler, fuarlar ve Bienal ile sıra dışı bir içerik sunuyor. OMM ve ARTER müzelerinin açılışları sanat dünyasının gündemini Yazının devamı...
STOKTA YOK
Kitapsahaf Fiyatı : 20,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

3990000093076

Boyut

19.50x26.50

Sayfa Sayısı

162

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-09

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Dergimizin yeni sanat sezonundaki bu ilk sayısı heyecan dolu açılışlar, hayata geçen müzeler, sergiler, fuarlar ve Bienal ile sıra dışı bir içerik sunuyor.

OMM ve ARTER müzelerinin açılışları sanat dünyasının gündemini oluştururken, CI ve İstanbul Bienali her zamanki gibi toplumu sanatla birleştiriyor. Gündemde öne çıkan sanat olayları arasında İstanbul Modern'de açılan Canan Tolon'un “Sen Söyle” sergisi de yer alıyor. Polimeks Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve koleksiyoner Erol Tabanca'nın yıllardır hayalini kurduğu Odunpazarı Modern Müze (OMM) kapılarını açıyor. Müzenin “Vuslat” isimli açılış sergisinin küratörü Haldun Dostoğlu konuyu, “Eskişehir müzesine, koleksiyoner hayaline, eserler de seyircisine kavuşuyor…” sözleriyle değerlendiriyor.

Vehbi Koç Vakfı kuruluşu olan ARTER, Dolapdere'de yeni mekânına kavuşuyor. Açılış vesilesiyle ARTER Yönetim Kurulu Üyesi ve Yürütme Kurulu, Kurucu Direktörü Melih Fereli ile buluşuyoruz. Dünya sanat piyasasında tüm gözlerin İstanbul'a çevrildiği 16. İstanbul Bienali de gündemi belirleyen bir diğer önemli konu. Bu yılki içeriği ve işleri yakından incelemek için Bienal küratörü Nicolas Bourriaud ile “Yedinci Kıta”yı keşfe çıkıyoruz.

İstanbul sanat sahnesinin önemli bileşeni olan Contemporary Istanbul'daki yenilikleri de CI Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli ve fuarın bu yılki sanat yönetmeni Anissa Touati ile konuşuyoruz.

Goethe Enstitüsü, Allianz Kültür Vakfı ve Artam Antik A.Ş iş birliği ile ortaya çıkan “Çarşamba Topluluğu” sergisi Antik Palace sergi salonlarında, İstanbul Bienali ile eşzamanlı olarak gerçekleşiyor. Küratörlüğünü Prof. Shulamit Bruckstein'in yaptığı, Meret Oppenheim, Rebecca Horn ve Tony Chakar gibi uluslararası isimlerin yer aldığı sergi kadın iç dünyasına ve gücüne dikkat çekiyor.

Yazarlarımızdan Fırat Arapoğlu, yeni sezonda gündemi oluşturan gelişmeleri bir önceki yılın referanslarıyla değerlendiriyor. Kültigin Kağan Akbulut imzası taşıyan özel röportajımızda ise, SALT Beyoğlu'nda ve SALT Galata'da açılan “Mutluluk Resimlerimiz” sergisi vesilesiyle Nur Koçak ile bir araya geliyoruz.

Ardından sanat tutkusuyla da dikkat çeken Öner Kocabeyoğlu ile buluşup koleksiyonunu, koleksiyonerliğini ve Artweeks@Akaretler'i konuşuyoruz.

Flora resimleri, çağdaş fotoğraf ve video çalışmalarını birlikte yürüterek özgün bir sanatçı kimliği yaratmayı başaran Mehmet Gün'ü, Prof. Dr. Kiymet Giray'dan dinliyoruz.

Türkiye sanat gündeminin temposu içinde dünyada olup bitenleri de ihmal etmiyoruz. Bulunduğu bölgenin çehresini değiştiren ve “Bilbao Etkisi” adıyla literatüre geçen Guggenheim Bilbao Müzesi'nin kıdemli yöneticisi Juan Ignacio Vidarte ile farklı ve eğitici bir sohbette buluşuyoruz.

Hemen ardından Annabella Kraus-Schiling, her zaman olduğu gibi dünya sanat gündeminin nabzını tutan bir konuyu kaleme alıyor: Rebecca Horn'un Basel, Museum Tinguely ve Fransa, Metz Centre Pompidou'daki sergilerinden eşsiz detaylar aktarıyor.

Tasarım bölümümüzde son dönemde açtığı sergilerle dikkat çeken Karim Rashid ile buluşup dünyayı değiştirme iddiasını konuşuyoruz.

Hemen ardından dünyanın en önemli 200 kadın koleksiyoncusu arasında gösterilen Grazyna Kulczyk'i sayfalarımızda ağırlıyoruz.

Son dönem çalışmaları ile adından söz ettiren İrem Tok, Yuşa Yalçıntaş, Kerem Ozan Bayraktar ve Erman Özbaşaran ile sanatın nabzını tutarken güncel sergiler, dünyadan ve Türkiye'den önemli sanat haberleriyle yoğun sezondaki sanat turumuzu tamamlıyoruz.

Artam Global Art&Design olarak sanatın kültürel ve ekonomik kalkınmada öncü bir rolü olduğuna; sanatın bireyleri ve toplumları dünyayı anlayabilecekleri farklı bir seviyeye taşıyacağına inanıyoruz. Yeni sanat sezonunun yoğun gündemi ile paralel hazırladığımız bu sayımızda kapsayıcı bir içerik sunarak “Her zaman sanat!” diyoruz…Sağlık, sevgi, barış, güven, huzur ve sanat dolu mutlu günler diliyoruz!

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat