50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +5 TL ile kapıda ödeme imkanı
Eğitime Giriş - Kolektif | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adresi
%8 indirimli

Eğitime Giriş

ISBN / BARKOD : 9786052414347
Üretici : Pegem A Yayıncılık - Akademik Kitaplar
Yazar : Kolektif
Sayfa Sayısı : 1
Konu Eğitim / Diğer
Tarihsel süreç içinde, eğitimin önemine işaret eden bazı özlü sözleri ise şu şekilde özetlemek mümkündür:“Öğrenmek pahalıdır ancak bilmek gerekir ki, cahillik çok daha pahalıdır,” sözleriyle, eğitimin toplumsal kalkınmanın Yazının devamı...
Temin süresi 6 gündür. Kargo Ücreti : 5,00 TL
Liste Fiyatı : 32,00
Kitapsahaf Fiyatı : 29,44
Kazancınız : 2,56

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786052414347

Boyut

16.00x24.00

Sayfa Sayısı

1

Basım Yeri

Ankara

Basım Tarihi

2018-10

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe

Tarihsel süreç içinde, eğitimin önemine işaret eden bazı özlü sözleri ise şu şekilde özetlemek mümkündür:
“Öğrenmek pahalıdır ancak bilmek gerekir ki, cahillik çok daha pahalıdır,” sözleriyle, eğitimin toplumsal kalkınmanın itici gücü olduğuna işaret ediyor, H. Clausen. “Eğitim, sosyal nesiller yetiştirmektir,” diyen E. Durkheim, eğitimin, aynı zamanda toplumsallaşma ve kültürel gelişmenin de temel bir aracı olduğu gerçeğine ışık tutmaktadır. “Eğitim hayatın tüm yaşam alanlarına hazırlıktır” sözleriyle toplumsal yaşamda eğitimin vazgeçilmezliğini vurgulayan Spencer'i “Eğitim, bireyin mutluluğu bulması ve toplumuna yararlı birey olmasıdır,” sözleriyle Farabi tamamlamaktadır. “En büyük savaş cahilliğe karşı verilen savaştır,” diyen Büyük Atatürk ve “Eğitim, dünyayı değiştirebilecek çok güçlü silahtır” sözleriyle Nelson Mandela, yeni bir toplumsal düzenin oluşturulmasında eğitim gerçeğinin önemine işaret etmektedirler.

Bu yardımcı ders kitabı; hepsi de eğitim bilimi alanında uzman 16 akademisyenin yıllar süren bilgi birikimi ve emeğinin damıtılmasının ürünüdür.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat