50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +5 TL ile kapıda ödeme imkanı
Portreler - Kolektif | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adresi

Portreler

Bursa'nın Sekiz Güzel Adamı

ISBN / BARKOD : 9786058135635
Üretici : Bursa Akademi
Yazar : Kolektif
Sayfa Sayısı : 109
Konu Edebiyat / Anlatı
Edebiyat / Biyografi-Otobiyogafi
Bursa'nın yaşayan sekiz güzel adamını yazdık. Onların bu dünyadaki seyr'ini. Bir yȃdigȃr bırakmak istedik öncelikle kendimize. Sonra yaşadığımız bu güzel şehre. Bir güzel hȃtıra. Yazmak, onların seyr'ini anlatmak ne mümkün. Ne Yazının devamı...
Temin süresi 6 gündür. Kargo Ücreti : 5,00 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 12,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786058135635

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

109

Basım Yeri

Bursa

Basım Tarihi

2019-02

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Bursa'nın yaşayan sekiz güzel adamını yazdık. Onların bu dünyadaki seyr'ini. Bir yȃdigȃr bırakmak istedik öncelikle kendimize. Sonra yaşadığımız bu güzel şehre. Bir güzel hȃtıra.

Yazmak, onların seyr'ini anlatmak ne mümkün. Ne haddimize. İşin aslı, gayemiz onları anlamaya çalışmak. Anlamak mümkün mü? Hem anlamasak ne olur ki? Modern bir problem değil mi anlamak. Biz onları anlamasak da severiz.

Sahi güzel insanları biz niye yazarız, niye anlatırız. Bu biraz da kendimizi anlatmak değil midir? Onlardan çok kendi hayȃlimizi, kendi hȃtıramızı, kendi sevincimizi ve kendi hüznümüzü anlatmak değil mi, onları yazmaktan maksat.

Bursa'nın yaşayan güzel insanları. Sekiz güzel insan. Sekiz dost, sekiz hoca. Sadece sekiz kişi mi var sahi? Cahit Zarifoğlu da yedi diyordu başka güzel adamlar için. “Durdular ite, çakala karşı yȃrin kapısında” diyordu onlar için. Bursa'da yaşayan güzel adamlar, elbette daha çok. Şimdilik bu isimleri yazabildik. Diğerlerini de yazacağız inşallah. İsimleri şimdilik bizde saklı.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat