100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Sanat Dünyamız İki Aylık Kültür ve Sanat Dergisi Sayı: 179 Kasım-Aralı
%20 indirimli

Sanat Dünyamız İki Aylık Kültür ve Sanat Dergisi Sayı: 179 Kasım-Aralık 2020

ISBN / BARKOD : 3990000021305
Üretici : Yapı Kredi Yayınları - Dergi
Yazar : Kolektif
Sayfa Sayısı : 108
Konu Periyodik Yayınlar / Diğer
Sanat Dünyamız dergisinin 179. sayısı çıktı. Derginin bu sayısının kapağında Evin Sanat Galerisi'nde “Saydam Şehrin İçinden” adlı sergisi 28 Kasım'a dek görülebilecek olan sanatçı Setenay Alpsoy yer alıyor. Dergide Uras Kızıl Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 28,00
Kitapsahaf Fiyatı : 22,40
Kazancınız : 5,60

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

3990000021305

Boyut

22.00x28.00

Sayfa Sayısı

108

Basım Tarihi

2020-11

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe

Sanat Dünyamız dergisinin 179. sayısı çıktı. Derginin bu sayısının kapağında Evin Sanat Galerisi'nde “Saydam Şehrin İçinden” adlı sergisi 28 Kasım'a dek görülebilecek olan sanatçı Setenay Alpsoy yer alıyor. Dergide Uras Kızıl imzalı bir yazıda, sanatçının pratiği ve sergisi çok yönlü olarak inceleniyor.
Dirimart'taki kişisel sergisi 8 Kasım'a dek devam eden güncel sanatın en önemli isimlerinden Sarkis, geniş bir söyleşide son dönem çalışmalarını ve sergisini Özlem Altunok'a anlatıyor.
Ayrıca Arter'de devam eden “Dinleyen Gözler İçin”, “Gökcisimleri Üzerine” ve Alev Ebüzziya'nın kişisel sergisi “Tekerrür”, SALT'ta devam eden “İmparatorluklar Arasında, Sınırlar Ötesinde” sergisi üzerine birer inceleme yazısı okurları bekliyor.
Kunsthaus Hamburg'da devam eden “The Futureless Memory” sergisi üzerine bir eleştiri yazısı da derginin başlıkları arasında.
Amsterdam merkezli sanat mekânı Framer Framed'de süren ve Bosna Katliamı üzerinden şiddetin temsiline odaklanan sergisi vesilesiyle küratör Natasha Marie Llorens'i ise Nesli Gül Durukan bir söyleşide konuk ediyor.
“Eleştiri Dizisi”nde Semih Fırıncıoğlu sanatta yeni kavramının işleyişini konu ediniyor. “Açıklaya Açıklaya Sanat” dizisinin dördüncü yazısında ise Süreyyya Evren nasıl bir çevrimiçi sanat ve eleştiri istediğimizi araştırıyor. Bu yazıya eleştirmen Elisabeth Lebovici ile profesör Patricia Falguières'in sanat eleştirisi üzerine bir yazısı da eşlik ediyor.
Dergide Sanat Kütüphaneleri söyleşi serisi, Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi- Sanat Koleksiyonu ile, Sanat İnisiyatifleri Söyleşi serisi ise, Ortaformat ile sürüyor.
Dergide ayrıca tiyatro meraklılarını da tiyatro festivali direktörü Leman Yılmaz'ın söyleşisi bekliyor. 24. İstanbul Tiyatro Festivali üzerine olan söyleşide Yılmaz, festival programını ve festivalin son dönem tiyatrolardaki gelişmelere bakışını detaylı olarak açıklıyor.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat