150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +12 TL ile kapıda ödeme imkanı
Semerkand Aylık Aile Dergisi Sayı: 184 Ocak 2021 - Kolektif | Yeni ve

Semerkand Aylık Aile Dergisi Sayı: 184 Ocak 2021

ISBN / BARKOD : 9771306087002
Üretici : Semerkand Aile-Kadın ve Aile Dergisi Yayınları
Yazar : Kolektif
Sayfa Sayısı : 64
Konu Periyodik Yayınlar / Diğer
Mutlu Evliliğin Temelinde Güven VarSemerkand Aile, ocak sayısının kapak dosyasında evlilikte güven faktörünü ele alıyor.“Mutlu Evliliğin Temelinde Güven Var” başlığıyla yayınlanan yazı, Hatice Metin imzasınıtaşıyor. Samimiyet Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 15,00 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 25,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9771306087002

Boyut

21.00x28.00

Sayfa Sayısı

64

Basım Tarihi

2021-01

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe

Mutlu Evliliğin Temelinde Güven Var

Semerkand Aile, ocak sayısının kapak dosyasında evlilikte güven faktörünü ele alıyor.

“Mutlu Evliliğin Temelinde Güven Var” başlığıyla yayınlanan yazı, Hatice Metin imzasınıtaşıyor. Samimiyet ve yakınlığın evi yuva yapan değerlerden olduğuna dikkat çekilen yazıda, eşler birbirinin yanında rahat değilse sorunun genel olarak güven kavramı etrafındahalkalandığı ifade ediliyor. Evlilikte anlaşmazlıkların ortaya çıkması ve çözümü noktasındagüven unsurunun önemine değinilen yazıda şu ifadeler dikkat çekiyor: “Gerçek bir sevgi,saygı, vefa istiyorsak eğer eşimizin gerçek kişiliğini ortaya koymasına izin vermeliyiz.Otoriteyle, küserek yahut tatlı dil gibi politik maharetlerle eşin davranış ve fikirlerineistediğimiz şekilde yön vermek, kestirme bir yol olarak günü kurtarabilir ancak uzun vadede tıkanmalara yol açar.”

Ocak sayısının dikkat çeken iki yazısı hayat ve dini eğitim köşelerinde yer alıyor.Çocuklara ibadet bilinci ve sorumluluğu kazandırırken nasıl bir yol izlenmesi gerektiğiniörnekleriyle anlatan yazılar anne babalara son derece aydınlatıcı bilgiler veriyor.

Elif Özdemir'in hazırladığı anne baba tutumları sayfalarında ise çocukların öfke nöbetigeçirirken hangi duyguları yaşadıkları ve onlara nasıl yaklaşılması gerektiği anlatılıyor. Anne babaların sükunetini koruması gereken bu anlarda çocuğun sakinleşmesinin de aslında buna bağlı olduğu ifade ediliyor.

Ayşenur Uslu mizah köşesinde mutfak terimlerini kendi üslubu ile tanımlarken, HuriyeKarnap evvel zaman köşesinde telefonun hikayesini anlatıyor.

Semerkand Aile ocak sayısında rengarenk konu yelpazesiyle okuyucusuna doyurucu ve ilgiçekici bir sayı sunuyor.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat