100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
TOURMAG Turizm Dergisi Sayı: 21 Ocak-Şubat-Mart 2020 - Kolektif | Yeni

TOURMAG Turizm Dergisi Sayı: 21 Ocak-Şubat-Mart 2020

ISBN / BARKOD : 3990000031714
Üretici : TOURMAG Turizm Dergisi Yayınları
Yazar : Kolektif
Sayfa Sayısı : 100
Konu Periyodik Yayınlar / Diğer
Pek çoğumuzun devasa sanayi kuruluşları ve petrokimya tesisleriyle bildiği Kocaeli, TOURMAG Turizm Dergisi'ne kapak oldu. Dergi, yayınlanan yeni sayısında Nikomedia Krallığı'ndan Kartaca'ya, Osmanlı'dan Cumhuriyet'e uzanan süreçte Hannibal, Yazının devamı...
STOKTA YOK
Kitapsahaf Fiyatı : 20,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

3990000031714

Boyut

21.00x29.00

Sayfa Sayısı

100

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2020-02

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Pek çoğumuzun devasa sanayi kuruluşları ve petrokimya tesisleriyle bildiği Kocaeli, TOURMAG Turizm Dergisi'ne kapak oldu. Dergi, yayınlanan yeni sayısında Nikomedia Krallığı'ndan Kartaca'ya, Osmanlı'dan Cumhuriyet'e uzanan süreçte Hannibal, Fatih Sultan Mehmet ve Osman Hamdi'nin yollarının Kocaeli şehrinde kesiştiğine dikkat çekiyor.

Saklanan güzellikler diyarı

Kadir Toprakkaya ve Pınar Baltacı'nın birlikte kaleme aldıkları inceleme yazısında, bölgenin sahip olduğu değerlerin dünyanın başını döndürebilecek düzeyde olduğuna vurgu yapılıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürü Volkan Şenel, Kocaeli Müze Müdürü Serkan Gedük ve Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdür Ercan Yamen'in görüşlerine de yer veren TOURMAG sayfalarında, bölgenin pek çok güzelliğe sahip olmasına rağmen bu değerlerin yeterince öne çıkarılamadığı da sorgulanıyor.

Saffet Emre Tonguç'un alternatif rotası

Bizi Kocaeli'yi kapak konusu yapmamıza yönelten yazarımız Saffet Emre Tonguç ise, yine dergi sayfalarında yer alan yazısında Kocaeli bölgesini alternatif bir gezi rotası olarak gördüğünü belirterek; “Gebze'de tarihin, Eskihisar'da sanatın izleri görülmeli” mesajı verdi.

Yellow Stone'dan Şili'ye, Malta'ya

TOURMAG'in içeriğinde Türkiye'nin yedi bölgesinden turizm haberlerinin yanı sıra Selen Özcan'ın “Korkutucu güzellik” olarak yorumladığı Yellowstone, Barış Kadıoğlu'nun “Okyanus ve çölün birleştiği yer” olarak nitelendirdiği Şili ve Serda Büyük Koyuncu'nun “Ne çekmişsin sen be Malta!” dediği, mimarisinde her uygarlıktan izler taşıyan Akdeniz'in ünlü ada ülkesi Malta da farklı yönleriyle anlatılıyor.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat