100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Yeni E Dergisi Sayı: 53 Mart 2021 - Kolektif | Yeni ve İkinci El Ucuz

Yeni E Dergisi Sayı: 53 Mart 2021

ISBN / BARKOD : 3990000032704
Üretici : Yeni E Dergisi
Yazar : Kolektif
Sayfa Sayısı : 80
Konu Periyodik Yayınlar / Ekonomi
Aylık kültür, sanat ve edebiyat dergisi Yeni e'nin Mart 2021 tarihli 53'üncü sayısı çıktı.Derginin bu ayki sayısında Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinin bir parçası olarak açılan resim sergisindeki eserlerden birinin “suç” unsuru Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 20,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

3990000032704

Boyut

19.00x27.00

Sayfa Sayısı

80

Basım Tarihi

2021-03

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Aylık kültür, sanat ve edebiyat dergisi Yeni e'nin Mart 2021 tarihli 53'üncü sayısı çıktı.

Derginin bu ayki sayısında Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinin bir parçası olarak açılan resim sergisindeki eserlerden birinin “suç” unsuru haline getirilmesi tarihsel ve toplumsal bir perspektiften tartışılıyor. Dosya başlığı ise “Düşünmenin Biçimleri: Sanat ve Sopa”…

Sanatta ifade özgürlüğünün sınırlandırılması sorununa düşünce ve eylemin diyalektik ilişkisinden bakan derginin dosya yazarları Aydın Çubukçu, Ekinsu Devrim Danış, Oğuz Haşlakoğlu ve Ulaş Töre Sivrioğlu'ndan oluşuyor.

Makaleler

Nazlı Toprak'ın geçtiğimiz ay kaybettiğimiz caz müziğin önemli isimlerinden Chick Corea üzerine kaleme aldığı “Cazdaki Coşku: Chick Corea” başlıklı yazısı, Ayşegül Tözeren'in “İkimiz Birden Sevinebiliriz, Uzaya Bakalım” başlıklı yazısı, Çınar Altun'un “Kadınların Mücadele Tarihinde Cesur Bir Öncü: Mary Wollstoncraft,” Burç Balcı'nın “Pandemide Sahne Sanatları” isimli yazısı ve İlyas Tunç'un “Amur Leoparı” başlıklı yazıları bu sayıda yer alan denemeler arasında yer alıyor.

Ayrıca Rahmi Emeç'in 1940'lı yılların toplumcu şiirini Enver Gökçe üzerinden değerlendirdiği “40'lı Yılların Toplumcu Şiiri ve Enver Gökçe” başlıklı yazısı, Tolga Baybars'ın “Bay Konsolos ile Geleceği Hatırlamak” başlıklı yazısı ve Ezgi Örnek'in Demir Özlü'nün Bir Beyoğlu Düşü isimli kitabından yola çıkarak kaleme aldığı “Beyoğlu'nun Düş Gezginine Veda” başlıklı yazısı dergide yer alan diğer değerlendirme yazılarından.

Melike Belkıs Aydın'ın Özge Sönmez ile kitapları üzerine gerçekleştirdiği söyleşi ve Yağız Senem'in Yönetmen Öykü Orhan'ın bir işçi kadının hayat mücadelesini anlatan Paydos isimli filmine dair gerçekleştirdiği bir söyleşi dergide yer alırken; Barış Avşar'ın İhsan Çaralan ile gerçekleştirdiği ve dergide yer alan bir diğer söyleşi ise Veli Yılmaz-Devrimci Gazeteci isimli İletişim Yayınlarından çıkan kitap üzerine.

Şiir Ve Öykü

Sennur Sezer, Akın Yanardağ, C. Hakkı Zariç, Zekine Dündar, Kirkor Yeteroğlu, Yorgos Moleskıs (Lale Alatlı çevirisiyle), Fırat Topal, Esat Şenyuva, Okan Alay, Çağın Özbilgi, Önder Çolakoğlu, Bahtiyar Kaymak ve Arife Kalender şiirleriyle; Athina Papanikolau (Lale Alatlı çevirisiyle), A. Çiğdem Özerdoğan, İlyas Tunç, Olcay Aykaş, Selçuk Öğüten, Tuğba Gürbüz ve Erdal Sürmeli öyküleriyle; Burhan Kum, Gökçe Naz Köse, Ayşegül Şora ve Atilla Atala çizimleriyle mart sayısında yer alıyor. (Kültür Servisi)

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat