60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +6 TL ile kapıda ödeme imkanı!

Korku Üzerine

ISBN / BARKOD : 12345678304646
Üretici : ayna sahaf
Sayfa Sayısı : 149
Konu Felsefe / Felsefe - Düşünce / Genel Felsefe
"Gizli, kuşkulu, akıl karıştırıcı, kitaba bağlı ve köle edici her şeye karşı duran bir isim: Krishnamurti. İşte günümüzde gerçekliğin ustası olarak adlandırılabilecek tek insan. O tek başına bir adam." -Henry Miller- Korku Yazının devamı...
Aynı gün kargo Kargo Ücreti : 4,00 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 12,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

12345678304646

Sayfa Sayısı

149

Kapak Türü

Karton

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

"Gizli, kuşkulu, akıl karıştırıcı, kitaba bağlı ve köle edici her şeye karşı duran bir isim: Krishnamurti. İşte günümüzde gerçekliğin ustası olarak adlandırılabilecek tek insan. O tek başına bir adam."
-Henry Miller-

Korku Üzerine korkunun ve bağımlılığın yaşamlarımızı nasıl etkilediğine ve bizim gerçek kendimizi görmemizi nasıl engellediğine ilişkin, Krishnamurti'nin en kapsamlı gözlemlerini ve düşüncelerini içeren bir seçkidir. Krishnamurti bu kayda değer öğretileri içinde pekçok soru üzerinde durmaktadır: Korkan bir zihin nasıl sevebilir? Bağlı olmaya dayanan bir zihin sevinç hakkında ne bilir? Krishnamurti korkunun sesinin zihni körleştirdiği ve duyarsızlaştırdığına dikkat çekerek, bizi sınırlayan ve sürekli kaçmaya çabaladığımız gizli korkuların kökünün geçmişi çözümleme yoluyla keşfedilemeyeceğini ileri sürmektedir. İstencin kullanılmasının korkunun zayıflatıcı etkilerini ortadan kaldırıp kaldıramayacağını sorgulayarak, yalnızca bütün korkunun kökten anlaşılmasının zihinlerimizi özgürleştirebileceğini savunmaktadır.
(Arka Kapak)

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat