100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Kabala'nın Temel Öğretileri - Leo Schaya | Yeni ve İkinci El Ucuz Kita
%25 indirimli

Kabala'nın Temel Öğretileri

Mutlak ve İnsan

ISBN / BARKOD : 9789755749679
Üretici : İnsan Yayınları
Yazar : Leo Schaya
Sayfa Sayısı : 208
Konu İnanç Kitapları - Mitolojiler / Musevilik / Yahudilik
“Her şey, zincirin en alt halkasına kadar birbiriyle bağlantılıdır ve Tanrı'nın hakikî zâtı hem yukarıda semalarda hem de aşağıda yeryüzündedir ve hiçbir şey O'nun dışında var olamaz. (…) Bunun üzerine tefekkür et ve Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 25,00
Kitapsahaf Fiyatı : 18,75
Kazancınız : 6,25

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789755749679

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

208

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2021-03

Çeviren

Sedat Yüksel

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

“Her şey, zincirin en alt halkasına kadar birbiriyle bağlantılıdır ve Tanrı'nın hakikî zâtı hem yukarıda semalarda hem de aşağıda yeryüzündedir ve hiçbir şey O'nun dışında var olamaz. (…) Bunun üzerine tefekkür et ve anlayacaksın ki Tanrı'nın zâtı tüm bu âlemlerle bağlantılıdır, varoluşun tüm formları birbiriyle irtibatlıdır fakat onlar Tanrı'nın varlığından ve zâtından neşet eder.”

Moşe de Leon

Kabala, “Tevrat'ın özü”, “zamanın başlangıcından beri saklı sırların Yahudiliğin kalbindeki mahzeni” olarak mütalaa edilmektedir. Leo Schaya bu nitelikli eserinde, Kabala'nın bütün her şeyi kendi yüce arketiplerine yani on sefirota (Hayat Ağacı) veya Tanrı'nın ilkesel vechelerine bağlayan öğretilerini derinlikli bir şekilde izah ve şerh etmektedir.

Eski Ahid ve Talmud'un yanı sıra, Yahudi mistisizminin klasik kaynaklarından yararlanarak dünyevî ferdîliğinden Mutlak ile aslî özdeşliğine kadar insanın çoklu mertebelerine tekabül eden Tek Hakikat'in sayısız derecelerinin kuşatıcı bir terkibini çıkarmıştır. Bu eser, âlemin zuhûru, insanın vazifesi ve tekâmülü ile ilgili temel sorulara cevaplar sunarak aslî birliğin sadece Yahudi ezoterik geleneğinin gözünden değil, diğer gelenekler tarafından da anlaşılmasında önemli bir zemin teşkil ediyor.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat