100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Anna Karenina 1. cilt - Lev Nikolayeviç Tolstoy | Yeni ve İkinci El Uc

Anna Karenina 1. cilt

ISBN / BARKOD : 4236622492569
Üretici : ATLANTİS SAHAF
Yazar : Lev Nikolayeviç Tolstoy
Sayfa Sayısı : 320
Konu Edebiyat / Rus Edebiyatı
Edebiyat / Roman
Zengin bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Önce annesini, sonra babasını kaybetti, yakınları tarafından büyütüldü. Çocukluğundan beri gerçekleri incelemeye karşı ilgisi vardı. Öğrenimini tamamlamak için Moskova'ya gitti. Çalışkan, Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 15,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

4236622492569

Boyut

13.50x19.50

Sayfa Sayısı

320

Basım Yeri

Ankara

Çeviren

Yasin Şeref Asil

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Zengin bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Önce annesini, sonra babasını kaybetti, yakınları tarafından büyütüldü. Çocukluğundan beri gerçekleri incelemeye karşı ilgisi vardı. Öğrenimini tamamlamak için Moskova'ya gitti. Çalışkan, zeki bir öğrenci olarak başarı ve sevgi kazandı. kVoltaire'i ve J. J. Rousseau'yu okudu. Eserlerinde bu iki yazarın kuvvetli etkisi görülür.

1851'de orduya girdi; Kafkasya'ya gitti. 1854'te Kırım savaşına subay olarak katıldı. Sonra askerlikten ayrılıp Petersburg'a gitti. Bir kısım eserlerini sakin geçirdiği o yıllarda yazdı. Sahip olduğu soyluluk unvanı onu sıkıyordu. Çok mütevazi bir hayatı vardı. 1862'de evlendi.

Savaş ve Barış ile "Anna Kareninayı", bu sıralarda yazdı. Karısı onun en büyük yardımcısıydı. Aradan bir süre geçince, şiddetli bir moral çöküntüsüne uğradı. Geniş halk yığınlarının, özellikle Rus köylüsünün, perişan durumu onu üzüyordu. Bütün servetini köylülere dağıttı; onlar gibi yaşamaya başladı. Kaba saba giyiniyor, giydiği her elbiseyi kendisi dikiyordu. Değişmeyen tek tarafı bıkıp usanmadan yazmasıydı.

Eserlerinde insanlığın çeşitli meselelerine değinen Tolstoy'un dünya ölçüsünde bir sanat ve fikir değeri vardır. Kendi ülkesinin toplumsal siyasal çalkantılarını, halkının yaradılışını, yaşayışını gerçekten büyük bir ustalıkla yansıtmıştır. Gerçekçi edebiyatın en büyük temsilcilerinden biri olduğu kadar, bir filozof ve bir eğitici olarak da bilinir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat