100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Ağabey - Mahir Güven | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adresi
%35 indirimli

Ağabey

ISBN / BARKOD : 9789750741395
Üretici : Can Yayınları
Yazar : Mahir Güven
Sayfa Sayısı : 256
Konu Edebiyat / Roman
Ağabey, Paris'in banliyölerinde büyümüş ve otuzlu yaşlarını sürmekte olan biri taksi şoförü diğeri ameliyat hemşiresi, yarı Suriyeli yarı Fransız iki erkek kardeşin çağdaş ve siyasi romanı. İslami terör, İslamofobi, laiklik, Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 26,50
Kitapsahaf Fiyatı : 17,23
Kazancınız : 9,27

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789750741395

Boyut

13.50x21.50

Sayfa Sayısı

256

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2020-02

Çeviren

Ebru Erbaş

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Ağabey, Paris'in banliyölerinde büyümüş ve otuzlu yaşlarını sürmekte olan biri taksi şoförü diğeri ameliyat hemşiresi, yarı Suriyeli yarı Fransız iki erkek kardeşin çağdaş ve siyasi romanı. İslami terör, İslamofobi, laiklik, göçmenler, işsizlik ve prekarya gibi güncel tartışmaların Suriye İçsavaşı'yla birlikte giderek yoğunlaştığı günümüzde, okuru tüm bu tartışmaların öznesi olan insanların dünyasının gerçekliğine ve ruhlarının derinliklerine taşıyor; milliyet, aidiyet, kültür, kimlik gibi kavramları kahramanlarının gözünden sorgulayarak sarsıcı ve ufuk açıcı bir deneyim sunuyor.

Fransızca kaleme aldığı bu ilk romanı Ağabey'le Mahir Güven Prix Goncourt du Premier Roman, Prix Régine-Deforges, Prix Première gibi önemli ödüller kazandı. Yazar, alt sınıf gençliğiyle ilgili genel algıda kemikleşmiş ve sanatsal üretimlerde sürekli kendisini tekrarlayan klişelere karşılık olarak, bu gençlere her türlü insani duygularıyla ve psikolojik derinlikleriyle hakiki kişilikler olarak hayat vermiş. Bunu yaparken banliyölerde üretilmekte olan güncel argoyu çarpıcı şekilde yazıya aktarmasının yanı sıra yer yer yüksek edebî Fransızcayla da harmanlayarak oluşturduğu özgün dil, eserin en başarılı unsurlarından biri, hatta adeta başlı başına bir kişilik olarak değerlendiriliyor.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat