100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Mandela ve General - John Carlin | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adre

Mandela ve General

ISBN / BARKOD : 4236652089480
Üretici : ALFA BASIM YAYIN SAHAF
Yazar : John Carlin Oriol Malet
Sayfa Sayısı : 112
Konu Edebiyat / Çizgi Roman
1990. Nelson Mandela 27 yıl yattıktan sonra hapisten çıkıyor. Güney Afrika'da ırk ayrımcısı rejimin taraftarları ile ANC arasında şiddetli gerilimler yaşanıyor. Aşırı sağcı silahlı gruplar iktidarı ellerinde tutabilmek için Yazının devamı...
STOKTA YOK
Kitapsahaf Fiyatı : 15,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

4236652089480

Boyut

19.50x25.00

Sayfa Sayısı

112

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2018-10

Çeviren

Ali Berktay

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe

1990. Nelson Mandela 27 yıl yattıktan sonra hapisten çıkıyor. Güney Afrika'da ırk ayrımcısı rejimin taraftarları ile ANC arasında şiddetli gerilimler yaşanıyor. Aşırı sağcı silahlı gruplar iktidarı ellerinde tutabilmek için örgütlenmeye çalışıyorlar. Afrikanerlerin liderleri bu milis güçlerini birleştirmek amacıyla emekli general Viljoen'e yaklaşıyorlar. Viljoen 1993'te, Nazizmin en kötü zamanlarını hatırlatan Potchefstroom toplantısında bu hareketin başına geçiyor. Yeni bir “Boer ordusu” kurulurken, devrimci hareketler gettoları sarsan eylemler yapıyorlar.

O zaman Nelson Mandela hayatında rastladığı en zor sorunlardan biriyle karşı karşıya kalıyor: İç savaştan kaçınmak. Bu konuda sadece iki silahı var: Sabrı ve karizması. Ülkenin patlamaya hazır bir barut fıçısına dönüştüğü, on binlerce silahlı insanın sokaklara çıktığı böyle bir ortamda, General Viljoen'i nasıl etkileyip demokratik sürece katılması için ikna edecek?

- İR Gazeteci bir desinatör 

John Carlin, 1989-1995 arasında The Independent gazetesinin Güney Afrika muhabiriydi. Bu sıfatla Nelson Mandela'yla birçok röportaj yaptı, Potchefstroom toplantısına katıldı ve Constand Viljoen'le görüşebildi… Carlin bu olağanüstü anları tüm güçleriyle canlandırabilmek için, illüstasyonları düzenli olarak İspanyol gazetelerinin birinci sayfalarında yer alan Oriol Malet'yle çalıştı.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat