150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +12 TL ile kapıda ödeme imkanı

Kitaplardan Bir Kitap

ISBN / BARKOD : 13000000002798
Üretici : Dergah Yayınları Sahaf
Yazar : Mehmet Can Doğan
Sayfa Sayısı : 204
Konu Edebiyat / Eleştiri, İnceleme, Kuram
Genel Konular / Diğer
2000'lere gelirken Türkiye'de yaşanan değişimlerin yönünü, Kitaplardan Bir Kitap'ta değerlendirilen, irdelenen, öne çıkarılan kitaplardan görmek ve olup bitenlerin sağlamasını yapmak mümkün. İktidar, entelektüel, popülerlik, kimlik, Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 15,00 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 15,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

13000000002798

Boyut

13.50x20.00

Sayfa Sayısı

204

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2002-04

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

2000'lere gelirken Türkiye'de yaşanan değişimlerin yönünü, Kitaplardan Bir Kitap'ta değerlendirilen, irdelenen, öne çıkarılan kitaplardan görmek ve olup bitenlerin sağlamasını yapmak mümkün. İktidar, entelektüel, popülerlik, kimlik, teslimiyet, birey oluş, özel yaşam, magazinleşme gibi sorunlar ile daha özel olarak edebiyat, edebiyatta etnik, millî ve milliyetçi söylemler, roman, şiir ve şiirdeki yönelişler/arayışlar, deneme ve eleştirideki çıkışlar kitabın ilgi merkezlerinden bazıları.
Kitaplardan Bir Kitap'taki yazılar, öyle görünenler olmakla birlikte, kitap tanıtma yazısı değil. Her bir yazıda, bir veya birkaç kitaptan yola çıkılarak bir kaygı ya da rahatsızlık belirginleştirilmiş. Bu yönüyle bazı yazılarda deneme havası var; ama yine de deneme değiller. Yazılara eleştirel bakış hakim. Bu eleştirellik, kimi zaman üzerine yazılan kitabın ele aldığı konulardan/sorunlardan, kimi zaman da o kitaba bakıştan/yaklaşımdan kaynaklanıyor. Dolayısı ile üzerine yazılan kitaplar bir seçmeyi işaret ettiği gibi, bir bakışın da ifadesi.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat