100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Modern Zamanın Akışında Sinema Sanatı - Mehmet Öztürk- | Yeni ve İkinc
%28 indirimli

Modern Zamanın Akışında Sinema Sanatı

ISBN / BARKOD : 9786059093101
Üretici : Doğu Kitabevi
Yazar : Mehmet Öztürk
Sayfa Sayısı : 282
Konu Sanat / Fotoğraf, Sinema, Tiyatro
Zaman ve mekanın fotojenik bir kompozisyonu olansinema, akıp giden zamanların yaşam dünyasına eşlik etmiş, bu sürecin bir anlatıcısı olmuştur. Modern zamanların en popüler buluşlarından biri olan sinema, bitimsiz zaman ve mekanlar Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 27,00
Kitapsahaf Fiyatı : 19,44
Kazancınız : 7,56

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786059093101

Boyut

13.50x19.50

Sayfa Sayısı

282

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2015-03

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Zaman ve mekanın fotojenik bir kompozisyonu olansinema, akıp giden zamanların yaşam dünyasına eşlik etmiş, bu sürecin bir anlatıcısı olmuştur. Modern zamanların en popüler buluşlarından biri olan sinema, bitimsiz zaman ve mekanlar çerçevesinde şekillenmektedir. Sinema, sahip olduğu ifade biçimlerinin olanaklarından dolayı her anı, varlığa dair şeyi tasvir edebiliyor. Onu, sanata çeviren şey ise yaşam dünyasını olduğu gibi kaydetmesi değil, ama onu rengarenk boyaması, ona bir lirik ton vermesi, her şeyin birbirine karıştığı yaşam dünyasını aydınlatması, modern çağın çeşitli sorunlarıyla boğuşan insanların dünyalarına bir duygu katmasıdır.

Modern ile geleneksel, Doğu ile Batı, Kuzey ile Güney, geçmiş ile güncel eksenleri ve zamanları arasında şekillenen bu kitap, modern tarihin en azından "azıcık" bir bölümünü sinema aracılığıyla açıklamayı deniyor. Cengiz Aytmatov'dan Necip Mahfuz'a, Istvan Szabo'dan Tolumuş Okeyev'e, Yılmaz Güney'den Nuri Bilge Ceylan'a, Walter Benjamin'den Wim Wenders'e kadar güzel'i arayan denemeleri bu çerçevede inceleniyor.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat