100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Allah'ın İsimlerinin Sırları ve Manalarının Keşfi - Muhyiddin İbn Arab
%25 indirimli

Allah'ın İsimlerinin Sırları ve Manalarının Keşfi

ISBN / BARKOD : 9786059918220
Üretici : Ehil Yayınları
Yazar : Muhyiddin İbn Arabi
Sayfa Sayısı : 159
Konu İslam / Kuran ve Kuran Üzerine
İslam / Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar
Son zamanlardaki satış : 6
Muhyiddin İbn Arabi'ye göre insan ve genel olarak kainat ilahi isimlerin bilinmesi ve tecelli etmesine vesile olmuştur. Kulun, çeşitli halleri ilahi isimlerin farklı tecellileriyle bağlantılıdır.Bir insanın Hakkı müşahede ve tanıması Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 20,00
Kitapsahaf Fiyatı : 15,00
Kazancınız : 5,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786059918220

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

159

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2017-03

Çeviren

Ramazan Biçer

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Muhyiddin İbn Arabi'ye göre insan ve genel olarak kainat ilahi isimlerin bilinmesi ve tecelli etmesine vesile olmuştur. Kulun, çeşitli halleri ilahi isimlerin farklı tecellileriyle bağlantılıdır.

Bir insanın Hakkı müşahede ve tanıması hangi ilahi isimle gerçekleşirse, Hak kendisine o isimle tecelli eder ve o ismin kulu diye nitelenir ve örneğin Abdullah, Abdurrahman, Abdürrahim vb. denilir. Aynı şey diğer isimlerde de geçerlidir.

Allah böyle görülmezse, kişi ya oluşu görmekle hakikatten veya yaratılanları görmekle Haktan perdelenmiş veya hakikatin içinde oluştan veya Hakta halktan habersiz kalmıştır.

Bir şahıs halkı bilmediği ölçüde Haktan uzaklaşır, çünkü yaratılan ve rızıklanandan habersiz iken Allah'ın yaratan ve rızık veren olduğunu bilmez.

Şu halde rızıklanan ve yaratılan bir şeyi gördüğünde er Rezzak ve el- Halık'ı müşahede etmeyen, oluş nedeniyle hakikatten perdelenmiş kimsedir. Bu kimse Allah'ı göremez, O'nu göremeyen ise gerçek marifeti yitirmiştir, çünkü o el- Halık, er Razık, en- Nafi gibi isimleri müşahede etmemiştir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat