100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Devleti'l Osmaniyye: Eş-Şeceretü'n - Numaniyye Fi'd - Muhyiddin İbn Ar
%20 indirimli

Devleti'l Osmaniyye: Eş-Şeceretü'n - Numaniyye Fi'd

ISBN / BARKOD : 9789752554658
Üretici : IQ Kültür Sanat Yayıncılık
Yazar : Muhyiddin İbn Arabi
Sayfa Sayısı : 218
Konu Tarih / Araştırma - İnceleme
Tarih / Osmanlı Tarihi
Son zamanlardaki satış : 1
Elinizde bulunan Şeceretü'n-Numaniyye fi'd-Devlet-i Osmaniyye isimli eseri hem Osmanlı Devleti'nin manevi manada ne kadar büyük ve kıymetli olduğunu göstermeye ve hem Allah dostlarının nasıl ihsan sahibi kullar olduğunu ifadeye kafidir. Zira Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 30,00
Kitapsahaf Fiyatı : 24,00
Kazancınız : 6,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789752554658

Boyut

16.00x23.00

Sayfa Sayısı

218

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2017-06

Çeviren

Harun Çetin

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Elinizde bulunan Şeceretü'n-Numaniyye fi'd-Devlet-i Osmaniyye isimli eseri hem Osmanlı Devleti'nin manevi manada ne kadar büyük ve kıymetli olduğunu göstermeye ve hem Allah dostlarının nasıl ihsan sahibi kullar olduğunu ifadeye kafidir. Zira Hazret-i Peygamber (sallallahu aleyhi vessellem) Efendimizin buyurdular ki; “Müminin ferasetinden sakının! Çünkü o Allah'ın nuruyla bakar.” (Tirmizi, Tefsiru'l-Kur'an, 16, Suyuti, el-Camiu's-Sağir, 1, 24).

O, Cenab-ı Hakk tarafından kendisine ilham olunan gaybi haberleri bu eserine yazmış ve hatta kendi kabrinin kaybolacağını, asırlar sonra Yavuz Sultan Selim Han tarafından keşfedileceğini ima ile ifade etmiştir.

İbni Arabi hazretleri ayrıca Hilafet mührünün sahibi Osmanlının kuruluşunu, kudretini, Mısır ve Bağdat gibi diyarların fetihlerini, padişahların isimlerini, yıkılış sürecini anlatmıştır. Türkiye için mühim, Müslümanlar için ise sevinç vesilesi olacak müjdeler vermiştir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat