100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Harflerin İlmi - Muhyiddin İbn Arabi | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın
%25 indirimli

Harflerin İlmi

El - Fütühatü'l - Mekkiye 1., 2. ve 26. Bablar

ISBN / BARKOD : 9789755748773
Üretici : İnsan Yayınları
Yazar : Muhyiddin İbn Arabi
Sayfa Sayısı : 248
Konu İslam / Diğer
İslam / Meal-Tefsir-Hadis
Son zamanlardaki satış : 3
"Eğer biz bu harflerin sırları ve onların hakikatlerinin iktiza ettiği şeyler hakkında açıkça sözetseydik, o zaman sağ el yorulurdu; kalem körelirdi ve mürekkep kurur tükenirdi; kağıtlar,kırtasiyeler ve levhalar işlenmiş ince deri Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 25,00
Kitapsahaf Fiyatı : 18,75
Kazancınız : 6,25

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789755748773

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

248

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2021-03

Çeviren

Mahmut Kanık

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe Arapça

"Eğer biz bu harflerin sırları ve onların hakikatlerinin iktiza ettiği şeyler hakkında açıkça sözetseydik, o zaman sağ el yorulurdu; kalem körelirdi ve mürekkep kurur tükenirdi; kağıtlar,kırtasiyeler ve levhalar işlenmiş ince deri bile olsalardı, o sırları gene de ihtiva edemezlerdi,taşıyamazlardı. Hiç kuskusuz bunlar Allah Teala'nın söylemiş olduğu kelimelerden ve sözlerdendir.

Bu kelimeler üzerinde dikkatini yoğunlastıran ve bunların anlamlarını keşfeden kimse için burada bir sır ve harika bir işaret vardır. Eğer kul hazırlanırsa, uygun ortamı kendine hazırlarsa, kalbinin aynasını pırıl pırıl temizlerse ve cilalarsa, iste ancak o zaman devamlı olarak ilahi bağısa kavuşur. O zaman çok uzun bir zamanda kaydedilmesi mümkün olmayan şeyleri bir anda kabul eder. İşte bu nedenle, Hz. Peygamber aleyhisselam, O'ndan ilmini artırmasını istemiştir. Ve hiçbir kimsenin erişemediği, ulaşamadığı ilimlere ve sırlara erişmiştir."

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat