100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Siber Casusluk - Murat Şişman | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adresi
%25 indirimli

Siber Casusluk

Siber Casusluk Yöntemleri ve Karşı Tedbirler

ISBN / BARKOD : 9786052263570
Üretici : Abaküs Kitap
Yazar : Murat Şişman
Sayfa Sayısı : 128
Konu Bilgisayar / Güvenlik - Security
Eğitim / Diğer
Gerek bir istihbarat disiplini gerekse de bir istihbarat toplama yöntemi olarak kullanılan siber istihbarat, başta ABD ve İsrail gibi ülkeler olmak üzere, bu alana gerekli önemi vererek çalışmaların yapıldığı ülkelerde iç ve dış Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 28,50
Kitapsahaf Fiyatı : 21,38
Kazancınız : 7,12

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786052263570

Boyut

13.50x19.50

Sayfa Sayısı

128

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-05

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe

Gerek bir istihbarat disiplini gerekse de bir istihbarat toplama yöntemi olarak kullanılan siber istihbarat, başta ABD ve İsrail gibi ülkeler olmak üzere, bu alana gerekli önemi vererek çalışmaların yapıldığı ülkelerde iç ve dış istihbarat toplanması açısından büyük fayda sağlanmaktadır.

Türkiye ise jeopolitik konumu gereği yabancı gizli servislerin en önemli hedefleri arasında yer almaktadır. Ülkemize karşı gerçekleştirilmekte olan siber casusluk faaliyetlerine karşı gelebilmek içinse özellikle son yıllarda gelişim gösteren siber güvenlik çalışmalarının daha da artması ve güçlenmesi gerekmektedir.

Murat Şişman, bu konuda Türkiye'deki kolluk kuvvetleri ve istihbarat teşkilatları ile birlikte, sıradan kullanıcı seviyesindeki vatandaşlar için de istihbarat ve istihbarata karşı koyma disiplinlerinin oluşması açısından önemli bir eser ortaya koymuştur.

İstihbari faaliyetler içinde önemli bir yere sahip olan siber casusluk ve mobil casusluk gibi kavramların neler olduğunu yalın ve etkin bir şekilde anlatan Şişman, ülke genelinde bu konuda ihtiyaç duyulan bilincin artmasına imkân tanıyarak, ulusal güvenlik açısından da büyük bir katkı sağlamaktadır.

Ülkemizde istihbarat alanında akademik çalışmalara verilen önem ve bununla birlikte gerçekleştirilen çalışmalarda artış yaşanmıştır. Aynı şekilde siber güvenlik konusunda da ülke genelinde düzenlenen etkinlikler, çalıştaylar, eğitimler ve daha birçok çalışma sayesinde siber uzayda meydana gelen ve gelmesi olası tehditlere karşı mücadele kapsamında büyük gelişmeler yaşanmaktadır. Murat Şişman'ın bu eseri, akademik camia için de önemli bir kaynak niteliği taşımaktadır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat