100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
28 Şubat Günlüğü - Mustafa Erdoğan | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Ad
%5 indirimli

28 Şubat Günlüğü

Post-Modern Darbenin Anatomisi

ISBN / BARKOD : 9789944769792
Üretici : Orion Kitabevi - Akademik Kitaplar
Yazar : Mustafa Erdoğan
Sayfa Sayısı : 312
Konu Tarih / Türkiye ve Cumhuriyet Tarihi
Tarih / Yakın Tarih
Politika Siyaset / Derin Siyaset, Komplo Teorileri
Politika Siyaset / Diğer
Politika Siyaset / Dünya Siyaseti ve Politikası
Politika Siyaset / Türkiye Siyaseti ve Politikası
Son zamanlardaki satış : 1
Mustafa Erdoğan "28 Şubat Süreci"ni bu "post-modern" darbeye hem kalemi ve sözüyle aktif olarak direnmiş bir yurttaş olarak, hem de o dönemin bir mağduru olarak yaşamıştı. Elinizdeki kitabın ilk baskısını da, daha 1999 yılında, tarihe Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 22,00
Kitapsahaf Fiyatı : 20,90
Kazancınız : 1,10

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789944769792

Boyut

13.50x19.50

Sayfa Sayısı

312

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2012

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Mustafa Erdoğan "28 Şubat Süreci"ni bu "post-modern" darbeye hem kalemi ve sözüyle aktif olarak direnmiş bir yurttaş olarak, hem de o dönemin bir mağduru olarak yaşamıştı. Elinizdeki kitabın ilk baskısını da, daha 1999 yılında, tarihe not düşmek amacıyla yayımlamıştı. Bundan dolayı, o baskıda yazarın 1997-1999 arasındaki yaklaşık üç yıllık dönemde kaleme aldığı güncel yazılar yer alıyordu. Bu haliyle kitap bir darbe güncesi özelliği taşıyordu; dolayısıyla onu bir arşiv malzemesi gibi de görebilirsiniz. Erdoğan bu yeni baskıya "28 Şubat Süreci" hakkında daha sonraki yıllarda kaleme aldığı iki analiz yazısıyla birlikte, bu süreçte başından geçenleri kısaca hikaye ettiği bir yazıyı ekledi.

Bu kitabın 28 Şubat'ın yargılandığı bu günlerde "bir hatırlatıcı" olmasını diliyorum. Malum, mahut darbeyi tahrik ve teşvik etmiş, ona adeta bir "Bayram coşkusu" yaşanırcasına destek vermiş, zalimlere hedef göstermiş, mağduriyetleri alkışlamış, şu veya bu şekilde " durumdan vazife çıkarmış" olan niceleri şimdilerde suret-i haktan görünmeye veya kendilerini mazur göstermeye çalışıyor. İşte bunun için, böyle bir "hatırlatıcı"ya tam da bugünlerde ihtiyaç olduğu konusunda, hiç değilse kitabı okuduktan sonra, yazara katılacağınızı umuyoruz.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat