100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
İslam'ı İslam'la Vuran Din Merkezli Batı Stratejileri (11 Eylül Sonras
%23 indirimli

İslam'ı İslam'la Vuran Din Merkezli Batı Stratejileri (11 Eylül Sonrası Türkiye)

11 Eylül Sonrası Türkiye

ISBN / BARKOD : 9789756779798
Üretici : Yeni Boyut Yayınları
Yazar : Mustafa Tahir Öztürk
Sayfa Sayısı : 492
Konu Politika Siyaset / İslam, Ortadoğu
Politika Siyaset / Türkiye Siyaseti ve Politikası
Politika Siyaset / Uluslararası İlişkiler, Dış Politika
Petrolü bulunmayan Türkiye, neden Batı için, petrol yatağı Arap ülkelerinden daha önemli? Ülkelerin değerlendirilmesinde; coğrafî konum, jeopolitik durum, tarihsel geçmiş, askeri güç, milli idealler ve misyonlar önemlidir. Bu Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 38,00
Kitapsahaf Fiyatı : 29,26
Kazancınız : 8,74

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789756779798

Boyut

14.00x20.00

Sayfa Sayısı

492

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2015-03

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Petrolü bulunmayan Türkiye, neden Batı için, petrol yatağı Arap ülkelerinden daha önemli? Ülkelerin değerlendirilmesinde; coğrafî konum, jeopolitik durum, tarihsel geçmiş, askeri güç, milli idealler ve misyonlar önemlidir. Bu göstergeler bağlamında Türkiye çok önemli bir güce sahiptir. Fakat bu saydıklarımız, Türkiye'nin önemini göstermede çok kısır kalıyor. Tekrar soralım: Neden Türkiye?

Çağdaş düşünürlerin Ortadoğu'yu en iyi bilenlerinden biri şu cevabı veriyor:

“Batı kodamanları şöyle düşünmekteler: Arap-İslam ülkelerinin işi çoktan bitirildi. Türkiye ise yeni yüzyılda öne geçebilecek insan ve bilgi birikimine sahiptir. Türkiye, Batı'nın çıkarlarına birçok bakımdan zarar veriyor. Etkisizleştirilmelidir.”

“Yapılması gereken, Türkiye'yi her şeye rağmen farklı kılan değeri işlemez hale getirmektir. Ne yapılacaktır? Laiklik, İslam'ı yıkmak için uydurulmuş bir din (Kemalist din) olarak tanıtılarak, Müslümanlar Cumhuriyet'e ve kurucusuna düşman edilecektir. 1940'tan beri izlenen temel strateji bu.”

Batı'nın, Atatürk Cumhuriyeti'ni çökertmek için Türkiye'deki dinci işbirlikçileri her şeyi göze alarak desteklemesinin sebebi budur.

Bu eser, anılan işbirlikçilerin son zamanlarda‘paralel haşhaşi çete'olarak anılanını çok erken bir zamanda deşifre etmesi bakımından bir kehanet gibi durmaktadır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat