100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Ah Ayetleri - Nasser Saffarian | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adresi
%30 indirimli

Ah Ayetleri

Furuğ Ferruhzad Hakkında Söylenmemiş Sözler

ISBN / BARKOD : 9789750845628
Üretici : Yapı Kredi Yayınları
Yazar : Nasser Saffarian
Sayfa Sayısı : 240
Konu Edebiyat / Söyleşi
Ah Ayetleri, sadece modern İran şiirinin değil, çağdaş dünya şiirinin de önemli isimlerinden olan Furuğ Ferruhzad'ın kendini ve şiirini var ederken verdiği mücadeleyi, ödediği ağır bedelleri, cesareti, isyankârlığı ve yeteneğiyle Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 28,00
Kitapsahaf Fiyatı : 19,60
Kazancınız : 8,40

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789750845628

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

240

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-09

Çeviren

Makbule Aras Eivazi

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Ah Ayetleri, sadece modern İran şiirinin değil, çağdaş dünya şiirinin de önemli isimlerinden olan Furuğ Ferruhzad'ın kendini ve şiirini var ederken verdiği mücadeleyi, ödediği ağır bedelleri, cesareti, isyankârlığı ve yeteneğiyle imza attığı başarıları gözler önüne seriyor.

Kitapta, İranlı yönetmen Nasser Saffarian'ın 2002'de çektiği, üç kısa belgeselden oluşan “Furuğ Ferruhzad Üçlemesi” için yapılan şöyleşiler yer alıyor. Ailesi, yakın dostları, aralarında İran şiirinin önemli isimlerinden Simin Behbahani ile Feridun Moşiri'nin de olduğu şairler ve sanatçılar Furuğ hakkında söylenmemişleri anlatıyor. İlk kez dile getirilen pek çok şaşırtıcı detay okura, şiirin yanı sıra sinema ve tiyatroyla da ilgilenen Furuğ'u bilinmeyen yönleriyle tanıma imkânı sunuyor.

Bütün şiirlerinin yer aldığı Rüzgâr Bizi Götürecek kitabının ardından yayımladığımız Ah Ayetleri “Şairin hayatı şiire dahil” sözünü kanıtlar nitelikte.

Yaşamının tümü şiire dönüşmüştü. Kendisinin de bir yerde söylediği gibi: “Benim yârim şiir ve benim sevgilim şiir / Onu bulmaya gidiyorum.” Furuğ tüm yaşamını şiir için feda etti.

- Simin Behbahani

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat