100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Bilgisayar Uygulamalı İstatistik 2 - Necmi Gürsakal | Yeni ve İkinci E

Bilgisayar Uygulamalı

Bilgisayar Uygulamalı İstatistik 2

ISBN / BARKOD : 4239722420210
Üretici : ALFA BASIM YAYIN SAHAF
Yazar : Necmi Gürsakal
Sayfa Sayısı : 545
Konu Akademik
Bu ciltte büyük ölçüde: istatistik nasıl tahmin eder, nasıl test eder, nasıl değişkenler arasında ilişki kurmamıza yarar gibi sorularla ilişkili teknikler üzerinde duracağız. Ayrıca, bu tekniklerin uygulanması sonucunda elde edilen Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 15,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

4239722420210

Boyut

16.00x23.00

Sayfa Sayısı

545

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2002-03

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe

Bu ciltte büyük ölçüde: istatistik nasıl tahmin eder, nasıl test eder, nasıl değişkenler arasında ilişki kurmamıza yarar gibi sorularla ilişkili teknikler üzerinde duracağız. Ayrıca, bu tekniklerin uygulanması sonucunda elde edilen sonuçların yorumlarında dikkat edilmesi gereken noktaları anlatmaya çalışacağız.

Okuduğunuz kitabın ilk bölümlerinde örnekleme ve örnekleme dağılımlarının ardından, tahmin ve hipotez testleri birbirinden ayrılmadan anlatılmaya çalışıldı. Diğer yandan, hipotez testlerinin alternatif parametrik olmayan benzerleri de kitapta hemen parametrik hipotez testlerinin ardından yer aldı.

Kitap temelde: Örnekleme ve örnekleme dağılımları, parametrelere ilişkin çıkarımlar, ki-kare testleri, varyans analizi, regresyonkorelasyon, zaman serileri ve süreç kontrol ve yeterlilik analizleri gibi yeni ana bölümden oluşuyor.
(...)
(Önsöz)

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat