100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Piramitlerin Gölgesinde - Nedim Gürsel | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabı
%22 indirimli

Piramitlerin Gölgesinde

Mısır'a Yolculuk

ISBN / BARKOD : 9786050951998
Üretici : Doğan Kitap
Yazar : Nedim Gürsel
Sayfa Sayısı : 152
Konu Edebiyat / Deneme
Nedim Gürselfiravunlardöneminden günümüze, eskiMısır mitolojisinden Nobel Ödüllü yazar Necip Mahfuz'un Kahire'sine doğrueşsiz bir yolculuğaçıkarıyor okuru.Dinsel inancınkaynağını araştırıp sorgularken NilNehri boyunca Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 21,30
Kitapsahaf Fiyatı : 16,61
Kazancınız : 4,69

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786050951998

Boyut

13.50x19.50

Sayfa Sayısı

152

Basım Tarihi

2018-05

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Nedim Gürselfiravunlardöneminden günümüze, eskiMısır mitolojisinden Nobel Ödüllü yazar Necip Mahfuz'un Kahire'sine doğrueşsiz bir yolculuğaçıkarıyor okuru.Dinsel inancınkaynağını araştırıp sorgularken NilNehri boyunca eskiuygarlıkların izini sürüyor.

Karşımda bir taş yığını yoktu yalnızca,binlerce yılın içinden gelip göğe yükselen, görkemli ve ezici bir anıt mezar vardı. Bu akıl almaz yapının gölgesinde oturdum uzun süre.Eskinin olağanüstü günlerini, tarihin derinliklerine gömülmüş olayların Nil Nehri gibi ağır aksak akışını,yenen ve yenilenleri, kayıklarınabinmiş ölülerin tanrıların eşliğinde öbür dünyaya geçerken belki deson kez bu manzarayı seyrettiklerini düşündüm. Derken gölgeler uzadı, birden kızıla kesti dünya. Taşlarkararmaya başladı. Akşamalacasında renkler soldu. Ve Gize'de gün akşam oldu.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat