100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Elleri Var Özgürlüğün - Oktay Rifat | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın A
%30 indirimli

Elleri Var Özgürlüğün

ISBN / BARKOD : 9789750845642
Üretici : Yapı Kredi Yayınları
Yazar : Oktay Rifat
Sayfa Sayısı : 64
Konu Edebiyat / Şiir
Bakıyorum, ne yeteri kadar ağacım,Ne çakılım, ne insanım yeteri kadar.Türlü giysilerle çıplağım, üşüyorum. Yapı Kredi Yayınları modern şiirimizi yaratan ustaların kitaplarının ayrı basımını sürdürüyor. Elleri Var Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 10,00
Kitapsahaf Fiyatı : 7,00
Kazancınız : 3,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789750845642

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

64

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-09

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Bakıyorum, ne yeteri kadar ağacım,
Ne çakılım, ne insanım yeteri kadar.
Türlü giysilerle çıplağım, üşüyorum.

Yapı Kredi Yayınları modern şiirimizi yaratan ustaların kitaplarının ayrı basımını sürdürüyor. Elleri Var Özgürlüğün, Oktay Rifat'ın Güzelleme'yi ayrı tutarsak Garip ortak kitabından sonraki ilk kitabıdır. Oktay Rifat'ın tarihsel kişilerle destanlaşan kitabı yeni ve ayrı bir basımla okuruna ulaşıyor.

1966 yılında çıkan kitap ozanın şiir serüveninde yeni bir yönelişe işaret eder. Garip'le çıktığı yolda Perçemli Sokak ile İkinci Yeni çizgisini belirleyen Rifat, Elleri Var Özgürlüğün ile üçüncü atılımını yaparak toplumcu şiirin izlekleriyle bütünleşir. Kendi söyleyişini iyice derinleştirmiştir artık. Tarihten güncelliğe uzanan anlam katmanlarıyla, imge örgüsüyle insanlık durumunu şiirleştirmiştir.

Elleri Var Özgürlüğün, bir özgürlük manifestosuyla açılır; Agamemnon adlı ilk bölüm antik Yunan destanlarıyla, tragedyalarla ilerler. Düşünceyle duygunun, imgeyle anlamın altın oranını bulduğu ikinci bölümdeyse sonraki kitaplarını müjdeleyen şiirler vardır.

Oktay Rifat'ın ustalık belgelerinden Elleri Var Özgürlüğün, ortaya koyduğu etik sorgulamalarla yepyeni anlamlara bürünüyor.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat