100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Amerikan Hukuku İle Karşılaştırmalı Paya Dayalı Kitle Fonlaması - Özge
%7 indirimli

Amerikan Hukuku İle Karşılaştırmalı Paya Dayalı Kitle Fonlaması

ISBN / BARKOD : 9786257293617
Üretici : On İki Levha Yayınları
Yazar : Özgecan Korkmaz
Sayfa Sayısı : 182
Konu Hukuk / Hukuk Üzerine
İnternetin kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte, kitlelerden küçük katkılar toplanması suretiyle fon sağlanması olarak tanımlanabilecek kitle fonlamasının kullanımı da yaygınlaşmıştır. Toplanan fonlar karşılığında kitle Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 28,00
Kitapsahaf Fiyatı : 26,04
Kazancınız : 1,96

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786257293617

Boyut

16.00x23.50

Sayfa Sayısı

182

Basım Tarihi

2020-12

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe

İnternetin kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte, kitlelerden küçük katkılar toplanması suretiyle fon sağlanması olarak tanımlanabilecek kitle fonlamasının kullanımı da yaygınlaşmıştır. Toplanan fonlar karşılığında kitle fonlaması yatırımcılarına sermaye piyasası araçlarının verilmesi ise konunun sermaye piyasası mevzuatında düzenlenmesini gerektirmiştir.

Bu çalışmada kitle fonlaması kurumunun işlevi disiplinler arası bir yöntemle incelenmiş, böylece hukuki düzenlemelerin amacının ne olması gerektiği ve gözetilmesi gereken menfaatlerin çerçevesi belirlenmiştir.

Bu çerçevede, dünyada kitle fonlamasının en çok uygulandığı ülkelerden biri olan ABD'deki kitle fonlaması düzenlemelerinin işlevselliği üzerine değerlendirmeler ışığında, kitle fonlamasına ilişkin olarak 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'na getirilen hükümler ve Paya Dayalı Kitle Fonlaması Tebliği (III 35/A.1) hükümleri incelenmiştir. Kitle fonlaması yatırımcıları, platformlar ve girişim şirketleri arasındaki ilişkilerin hukuki niteliği ile birlikte tarafların sorumluluğu değerlendirilmiştir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat