250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +16 TL ile kapıda ödeme imkanı
Damlaya Damlaya - Ortadoğu'nun Su Sorunu - Özhan Uluatam- | Yeni ve İk

Damlaya Damlaya - Ortadoğu'nun Su Sorunu

ISBN / BARKOD : 12345678305041
Üretici : TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI SAHAF
Yazar : Özhan Uluatam
Sayfa Sayısı : 242
Konu Politika / Politika
Politika Siyaset / Diğer
Türkiye'nin insanları için su sorunu, temelde, su kaynaklarını nasıl kullanacağı, nasıl değerlendireceğinden ibaret. Bir yerlerdeki suyu musluğuna ulaştırma, tarlasına akıtmak gibi. Ama güney komşumuz olan ülkelerde atılacak her Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 25,00 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 9,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

12345678305041

Boyut

130-195

Sayfa Sayısı

242

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2004-09

Kapak Türü

Karton

Dili

Türkçe

Türkiye'nin insanları için su sorunu, temelde, su kaynaklarını nasıl kullanacağı, nasıl değerlendireceğinden ibaret. Bir yerlerdeki suyu musluğuna ulaştırma, tarlasına akıtmak gibi. Ama güney komşumuz olan ülkelerde atılacak her adımın, yapılan her konuşmanın içine bir başka boyutta, bir başka içerikte "su sorunu" giriyor.
Yalnız şimdilerde değil, gelecekte de, yalnızca Suriye'yle, Irak'la dağil Ürdün, Filistin, Lübnan, İsrail hatta daha da aşağılardaki birçok Ortadoğu ülkesiyle ilişkiler gündeminin bir yerinde hep su sorunu olacak gibi.
Zaman zaman dostluk söylemleriyle sarmaş dolaş karşımıza çıkan ama çoğu kez siyasal huzursuzlukların, sızlanmaların konusunu oluşturan bir su sorunu... Daha da kötüsü, bazı dostlarınca Türkiye'nin başına dert edilen bir bölgesel terörün gelişip serpilmesinin gerisinde de, büyük ölçüde, su akıyor.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat