100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Ne Düşündüğünü Biliyorum - Paul Ekman | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın

Ne Düşündüğünü Biliyorum

Sosyal Çevrede İş Ortamında ve Evlilikte Aldatılmamanın Yolları

ISBN / BARKOD : 14000000001643
Üretici : Koridor Yayıncılık Sahaf
Yazar : Paul Ekman
Sayfa Sayısı : 408
Konu Genel Konular
İnsanlar Nasıl Yalan Söyler ve Nasıl Yakalanırlar. Ekman, 20 Yıllık Çalışmasının Sonucunu Sizlerle Paylaşıyor. Paul Ekman'ın Ne Düşündüğünü Biliyorum adlı kitabı hem araştırmacıların hem de iletişim konusunda uzman olmayan Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 19,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

14000000001643

Boyut

13.50x19.50

Sayfa Sayısı

408

Basım Tarihi

2015-11

Çeviren

Esra Karababa

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

İnsanlar Nasıl Yalan Söyler ve Nasıl Yakalanırlar. Ekman, 20 Yıllık Çalışmasının Sonucunu Sizlerle Paylaşıyor.

Paul Ekman'ın Ne Düşündüğünü Biliyorum adlı kitabı hem araştırmacıların hem de iletişim konusunda uzman olmayan kişilerin rahatlıkla kullanabileceği açık, doğru, itinalı ve profesyonelce hazırlanmış bir çalışmadır. Ekman insanların neden ve nasıl yalan söylediklerini, bazıları bu konuda başarılı olurken neden diğerlerinin olamadığını, kimileri yalanı sezmekte yeteneksizken, kimilerinin ne kadar yetenekli olduğunu, aldatmada hangi belirtilerin güvenilir olduğunu ve hangilerinin olmadığını açıklıyor. Elde ettiği verileri, bilimsel çalışmalar ile edebiyat, gündelik yaşam ve politikadan seçtiği açıklayıcı örneklerle resmediyor.
Ses tonu, beden dili ve yüz ifadeleri o kişinin yalan söylediğini işaret ederken, nasıl olur da yargıçlar, polisler ve hatta Gizli Servis ajanları gibi profesyoneller yalana kanabilirler. Ekman, aldatma belirtilerini zekice kullanma meselesini hak ettiği ciddiyetle ele alıyor.

LieTo Me adlı ünlü Amerikan dizisinin perde arkasında, yazarın bu çalışmasında yer verdiği bilimsel yöntemler kullanılmaktadır. Ekman, TIME dergisi tarafından 2009'un en etkin 100 insanından biri seçilmiştir.

“Ekman, duyguların analizi ve yalan söyleme konularında tartışmasız en önemli isim. Saptamaları daima doğru, zekice, bilgilendirici ve akla yatkın.”
New York Times BookReview

“Bir psikoloji profesörü olarak Ekman, araştırmalarını ve bilimsel verilerle karşılaştırdığı kendi bulgularını kitap haline getirerek daha geniş kitlelere seslenmeyi başarmıştır… Kesinlikle ilgiye değer.”
KirkusReviews

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat