100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Erwin Rommel - Osprey Büyük Komutanlar - Pier P. Battistelli | Yeni ve
%30 indirimli

Erwin Rommel - Osprey Büyük Komutanlar

ISBN / BARKOD : 9786057635853
Üretici : Kronik Kitap
Yazar : Pier P. Battistelli
Sayfa Sayısı : 64
Konu Tarih / Araştırma - İnceleme
Tarih / Önemli Olaylar ve Biyografi - Otobiyografi
OSPREY Büyük Komutanlar Serisi Başlıyor.Tarihin en büyük komutanlarının yaşam öyküleri, muharebe tecrübeleri, uyguladıkları taktikler ve statejiler…1940'ta başlayan Fransa Muharebesi'nde birliklerini olağanüstü bir hızla komuta eden Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 35,00
Kitapsahaf Fiyatı : 24,50
Kazancınız : 10,50

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786057635853

Boyut

19.00x24.50

Sayfa Sayısı

64

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2021-01

Çeviren

Barbaros Uzunköprü

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

Kuşe

Dili

Türkçe

OSPREY Büyük Komutanlar Serisi Başlıyor.

Tarihin en büyük komutanlarının yaşam öyküleri, muharebe tecrübeleri, uyguladıkları taktikler ve statejiler…

1940'ta başlayan Fransa Muharebesi'nde birliklerini olağanüstü bir hızla komuta eden ve emrindeki 7'nci Panzer Tümeni'nin “Hayalet Tümen” olarak anılmasını sağlayan Erwin Rommel, 1941'den itibaren Afrika Kolordusu'nun başında sergilediği kurnazlık, gerçekleştirdiği aldatmacalar ve sürpriz saldırılar sebebiyle “Çöl Tilkisi” namıyla anılmaya başladı.

Rommel, İkinci Dünya Savaşı'nın en meşhur komutanlarından biri olarak bilinse de muharebelerin tozunu ilk kez Birinci Dünya Savaşı'nda yutmuştu. Alman İmparatorluğu'nun genç bir subayı olarak savaş boyunca ülkesine büyük bir özveriyle hizmet etti. Öyle ki savaşta sergilediği cesaret sebebiyle genç yaşına rağmen Almanya'nın en üstün cesaret madalyası olan Pour le Mérite'le ödüllendirildi. Başarıları İkinci Dünya Savaşı'nın erken safhalarında Fransa'da hız kazanan, Kuzey Afrika'da elde ettiği zaferlerle kariyerinin doruğuna ulaşan ve savaşın sonlarında Müttefik çıkarmasına karşı Fransa savunmasını organize etmek gibi hayati bir görevin başına getirilen Rommel, Hitler'e karşı gerçekleştirilen suikast girişimiyle ilişkili olduğu gerekçesiyle savaş henüz sona ermeden intihar etmeye zorlandı.

Bu kitap, İkinci Dünya Savaşı'na damgasını vuran Erwin Rommel'in askerî yaşamına, komutanlığına, güçlü ve zayıf yanlarına odaklanmakla kalmıyor düşmanlarının yüreğine korku salan bir şöhrete nasıl ulaştığının izini sürüyor. "Erwin Rommel", içerdiği birçok orijinal çizim, fotoğraf ve resimle tüm okurlara gerçek bir belgesel heyecanı sunuyor.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat