100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı

Lysis

Dostluk Üzerine

ISBN / BARKOD : 12345678307032
Üretici : Kabalcı Yayınevi Sahaf
Yazar : Platon (Eflatun)
Sayfa Sayısı : 88
Konu Felsefe / Araştıma-İnceleme-Referans
Dostluk kavramının felsefi bir sorun olarak ele alındığı en temel yapıttır Lysis. Gençlik diyalogları arasında yer alan bu yapıtta Platon, o kendisine özgü ironik üslubuyla karşımıza çıkardığı Sokrates'in ağzından antikçağ Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 13,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

12345678307032

Boyut

11.50x19.50

Sayfa Sayısı

88

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2011-04

Çeviren

Nihal Petek Boyacı

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

Şamua

Dili

Türkçe Yunanca

Dostluk kavramının felsefi bir sorun olarak ele alındığı en temel yapıttır Lysis. Gençlik diyalogları arasında yer alan bu yapıtta Platon, o kendisine özgü ironik üslubuyla karşımıza çıkardığı Sokrates'in ağzından antikçağ felsefesinin özellikle ahlak alanında çeşitli incelemelere konu olan dostluk kavramını diyalektik bir yöntemle ele alır ve dostluğun doğasını, insan yaşamına değer katan gerçek dostluğun ne olduğunu tartışır. Bu bakımdan Lysis insanları dostluğu her şeyin üzerinde tutmaya çağıran edebi ve felsefi değeri büyük bir yapıttır.
Sokrates'in alaylı çehresi sahici bir edaya bürünür ve dillenir Lysis'te: "Çocukluğumdan beri herkes gibi benim de sahip olmak istediğim bir şey var. Kimi atları olsun ister, kimi köpekleri, kimileri altınları olsun ister, kimileri de mevkileri. Ben bunlara kayıtsız kalmışımdır hep; ben dost edinme arzusu içindeyim."

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat