100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
İki Yüzlü Hayatlar ve Hileler - Plutarkhos- | Yeni ve İkinci El Ucuz K
%25 indirimli

İki Yüzlü Hayatlar ve Hileler

ISBN / BARKOD : 9786054876174
Üretici : Arya Yayıncılık
Yazar : Plutarkhos
Sayfa Sayısı : 140
Konu Felsefe / Diğer
Edebiyat / Deneme
Son zamanlardaki satış : 2
"Yüksek konumlar insanın davranışlarını değiştirir, bunlara erişen kimse ölçüsüz ve kendini beğenmiş olur, insanlığını unutur."Yaradılıştan onur düşkünü olanlar, egemen olmak için yetenekli olsalar bile, ünlü olma Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 16,00
Kitapsahaf Fiyatı : 12,00
Kazancınız : 4,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786054876174

Boyut

11.00x19.50

Sayfa Sayısı

140

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2015-04

Çeviren

Hasan Baran Aladanlı

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

"Yüksek konumlar insanın davranışlarını değiştirir, bunlara erişen kimse ölçüsüz ve kendini beğenmiş olur, insanlığını unutur."

Yaradılıştan onur düşkünü olanlar, egemen olmak için yetenekli olsalar bile, ünlü olma yarışında benzerlerine karşı duydukları kıskançlık büyük işler başarmalarını engeller.

Lysandros saldırgandı ve kendisine karşı gelenleri korkutarak susturuyordu. Argoslularla Lakedaimonlular arasında toprak sınırları yüzünden anlaşmazlık çıkmıştı. Argoslular daha haklı olduklarını söyledikleri sırada kılıcını göstererek: "Buna egemen olan sınırları için daha iyi hak ileri sürer" dedi. Megaralı bir adam bir toplantıda kendisine karşı konuşunca, "Dostum, bu sözleri söylemek için arkanda güçlü bir devletin olmalıydı" yanıtını verdi. Hangi yanı tutacaklarına karar veremeyen Boiotialılara: "Ülkenizden mızraklar kalkık mı, yoksa inik mi geçeyim?" diye sordu. Uzlaşmadan ayrılmış olan Korinthosluların surlarına yaklaştığı zaman, Lakedaimonluların saldırıya geçmeye çekindiklerini ve tam o sırada bir tavşanın siperden atladığını görünce: "Tembellikleri yüzünden surlarında tavşanların uyuduğu bu düşmanlardan korkmaya utanmıyor musunuz!" dedi.

Avcının köpeğin doğurduğunu değil, köpeğin kendisini, atlara ilgi duyanın atın doğurduğunu değil, atın kendisini aradığı gibi (çünkü ya attan katır doğarsa.., devleti yönetecek adamın kim olduğuna bakmayıp kimin oğlu olduğuna bakan devlet adamı hiçbir başarı elde edemez.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat