100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
İnsani Bir Yaşam Düzeni Kuran Lykurgos'un Hayatı - Plutarkhos | Yeni v
%25 indirimli

İnsani Bir Yaşam Düzeni Kuran Lykurgos'un Hayatı

ISBN / BARKOD : 9786054876372
Üretici : Arya Yayıncılık
Yazar : Plutarkhos
Sayfa Sayısı : 100
Konu Felsefe / Diğer
Felsefe / Araştıma-İnceleme-Referans
Son zamanlardaki satış : 1
Milattan altı yüzyıl kadar önceleri Isparta'da yasacı Lykurgos'un uyguladığı ilk sosyalist (insancıl) toplum düzenini anlatan bu kitapta, insanlığın bir sosyal devlet denemesi anlatılmaktadır, bu denemede toprak, mal mülk, para, eğitim, Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 16,00
Kitapsahaf Fiyatı : 12,00
Kazancınız : 4,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786054876372

Boyut

19.50x11.00

Sayfa Sayısı

100

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2018-11

Çeviren

Turan Erdem

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Milattan altı yüzyıl kadar önceleri Isparta'da yasacı Lykurgos'un uyguladığı ilk sosyalist (insancıl) toplum düzenini anlatan bu kitapta, insanlığın bir sosyal devlet denemesi anlatılmaktadır, bu denemede toprak, mal mülk, para, eğitim, ahlak, aile, savaş, yemek içmek, sevişmek, sanat, şiir konusunda insanı belli ve çeşitli koşullar içinde dengeli ve mutlu kılmak için düşünceler ele alınmış, incelenmiş, eleştirilmiş.

Buna istersek bir sosyalizm denemesi diyebilir, istersek bir Nazizm taslağı diyebiliriz, ister beğeniriz, ister beğenmeyiz. Ama bu denemenin insancıl değeri şurdan belli ki aradan geçen binlerce yılın üstüne bir köprü kurup, kör Lykurgos'la sakallı Castro'yu birbirine bağlayabiliyor.

İnsanı insan olarak aldık mı, denemelerinin amaca giden yolda ne kadar ilerleyebildiğini gözle görür, tartar biçer ve değer ölçülerine vurup eleştirebiliriz. Bunu yapamadık mı, kitap okumak da yazı yazmak da değerden düşer.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat