100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Ejderha Savaşçısı - Rabia Kadir | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adres

Ejderha Savaşçısı

ISBN / BARKOD : 14000000001938
Üretici : Pegasus Yayınları Sahaf
Yazar : Rabia Kadir
Sayfa Sayısı : 504
Konu Edebiyat / Roman
Uygur Türklerinin Sesini Tüm Dünyaya Haykırıyor! Ben bir Uygur'um. Ben bir barış kadınıyım. Eskiden beri Uygurlar işkenceye maruz kaldılar ve yabancıların boyunduruğu altında yaşamaya mahkum edildiler. Her zaman zulüm ve ölümle yüz Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 25,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

14000000001938

Boyut

13.50x20.00

Sayfa Sayısı

504

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2009-10

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Uygur Türklerinin Sesini Tüm Dünyaya Haykırıyor!

Ben bir Uygur'um. Ben bir barış kadınıyım.

Eskiden beri Uygurlar işkenceye maruz kaldılar ve yabancıların boyunduruğu altında yaşamaya mahkum edildiler. Her zaman zulüm ve ölümle yüz yüzeydik. Ben, bugün benim savaştığımdan çok daha uzun süre, özgürlüğü ve bağımsızlığı için savaşan bir bölgeden geldim. Ama bugüne kadar dünya Uygurlar hakkında çok az şey biliyordu. Ben, ekonomik, kültürel ve dini özerklikten mahrum bırakılmış, dünyadaki 20 milyon Uygur adına konuşuyorum ve onlar için savaşıyorum. Ben tüm Uygurların anası olmak istiyorum, onların dertlerine deva, gözyaşlarını silen bir mendil ve onları yağmurdan koruyan bir sığınak olmak istiyorum. Benim adım Rabia Kadir.

“Erdemli, akıllı, güzel, güçlü, cesur ve korkusuz. Özellikle korkusuz... Onun bu etkileyici hayatı şimdi Uygur halkının bir efsanesi olmuştur."

–The New York Times

“Uygurlar için sesini yükseltiyor: Ateşi alıyor içine… Bu kitabın yüreği Çin istismarının acımasız tekrarı ve Çin'in Uygur halkı ile ilgili sorunlu tarihi hakkında Çin'in resmi anlatımına doğrudan bir itirazdır... Kitap Bayan Kadir'in hikayesinin gücünü taşıyor; çocuk mültecilerden fakir ev hanımlarına, zengin işadamlarından ve yüksek memurlardan politik tusaklara ve sürgündekilere kadar.”

–The Economist

“Kesinlikle okunmalı… Kadir Tibet'in Dalai Lama'sı gibi. Etkileyici bir otobiyografi. Çelik kadın Çin'e karşı savaşıyor."

–The Australian

“Tarihin dönüm noktalarında cesur ve dürüst bir adam veya kadın dünyanın gözü önünde tüm bir halkın temsilcisi olarak yükselir. Uygur halkı için bu Rabia Kadir'dir.”

–ABD Meclis Üyesi, Chris Smith

“Bayan Kadir, tüm dürüstlüğüyle enerjik bir lider olduğu kadar alçakgönüllüdür de. Uygur halkı için yürüttüğü mücadelede her türlü saygıyı hak etmektedir.”

–İsveç Parlamentosu Üyesi, Annelie Enochson

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat