150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +12 TL ile kapıda ödeme imkanı
Araba Sevdası (Ciltli) - Recaizade Mahmut Ekrem | Yeni ve İkinci El Uc

Araba Sevdası (Ciltli)

ISBN / BARKOD : 9786057572899
Üretici : Koridor Yayıncılık - Özel Ürün
Yazar : Recaizade Mahmut Ekrem
Sayfa Sayısı : 248
Konu Edebiyat / Roman
Edebiyat / Klasikler
Türk Edebiyatı'nda “ilk realist” roman olarak bilinen Araba Sevdası gerek içeriği, gerekse edebî üslubuyla yazın dünyasının mutlaka okunması gereken kitapları arasında yer alır. Recaizade Mahmut Ekrem, içinde yaşadığı topluma Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 15,00 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 18,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786057572899

Boyut

13.50x19.50

Sayfa Sayısı

248

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2020-09

Kapak Türü

Ciltli

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe

Türk Edebiyatı'nda “ilk realist” roman olarak bilinen Araba Sevdası gerek içeriği, gerekse edebî üslubuyla yazın dünyasının mutlaka okunması gereken kitapları arasında yer alır. Recaizade Mahmut Ekrem, içinde yaşadığı topluma eleştirel gözle bakmayı becerebilen bir aydın, sözcüklerle oynayabilen edebî bir cambaz, ince bir mizah anlayışına ve olağanüstü gözlem gücüne sahip bir yazardır. Araba Sevdası'nı okurken hem usta kalemin bu özelliklerine bizzat tanık olacak hem de romanın çok katmanlı yapısında keyifli bir yolculuğa çıkacaksınız.

Recaizade Mahmut Ekrem'in Batı özentiliğini ya da yanlış Batılılaşmayı anlattığı ve ilk olarak Servet-i Fünun dergisinde yayınlanan Araba Sevdası, Ceyda Yüksel tarafından yayıma hazırlanmış, editörlüğünü ise Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden öğretim üyesi Tülay Gençtürk Demircioğlu gerçekleştirmiştir. Eser yazıldığı dönemin diline ve ruhuna olabildiğince uygun, günümüz okuru içinse anlaşılabilir olması amaçlanarak çevrilmiştir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat