100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Beyninizin Duygusal Hayatı - Richard J. Davidson | Yeni ve İkinci El U

Beyninizin Duygusal Hayatı

Beyin Yapımız Duygularımızı Nasıl Etkiler ve Onu Nasıl Değiştiririz?

ISBN / BARKOD : 14000000002396
Üretici : Pegasus Yayınları Sahaf
Yazar : Richard J. Davidson Sharon Begley
Sayfa Sayısı : 360
Konu Psikoloji / Genel Psikoloji
İnsan ve Toplum / Kişisel Gelişim
Beyin, yüzyıllardır sanıldığı gibi girilmesi imkânsız bir kale, anlaşılması zor bir kapalı kutu değildir: Beynimizin işleyişini geliştirerek kendimizle ve çevremizdekilerle çok daha iyi bir yaşam sürebiliriz.Tıpkı parmak Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 23,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

14000000002396

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

360

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2018-01

Çeviren

Barış Satılmış

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Beyin, yüzyıllardır sanıldığı gibi girilmesi imkânsız bir kale, anlaşılması zor bir kapalı kutu değildir: Beynimizin işleyişini geliştirerek kendimizle ve çevremizdekilerle çok daha iyi bir yaşam sürebiliriz.
Tıpkı parmak izlerimizin eşsiz olması gibi her birimiz başımıza gelen olaylar karşısında farklı şeyler hissedip farklı tepkiler verdiğimiz kişisel ve özel bir tarza sahibiz. Bu kişisel duygusal stil, bizi diğer insanlardan ayıran benliğimizin eşsiz bir parçası. Aksiliklere ve hayata karşı tavrımızı belirleyen sosyal sezgi, öz farkındalık, durumsal hassasiyet ve dikkat gibi boyutların etkisiyle oluşan, nasıl biri olduğumuzu niteleyen bir yapı bu.

Neden bazı insanlar aksiliklerin ardından kendini çabucak toparlar? Peki ya niçin kimilerinin ruh hali devamlı çalkantılıdır? Kimiz biz? Beynimizin kodları ne? Nasıl huzur bulur ve ihtiyacımız olan empatiyi geliştirebiliriz?
Bu soruların yanıtları, beynimizin duygusal stilindeki malzemelerde gizli. Profesör Richard J. Davidson, türünün tek örneği olan bu kitabında duygusal stili oluşturan tüm boyutların ardındaki beyin kimyasını ele alıyor ve bunların insan sağlığını nasıl etkilediklerini bulmak için her birini analiz ediyor.

Gelişimimize zarar verebilen beyin örüntülerini dönüştürmemize yardımcı olacak meditasyon uygulamaları öneren, hayatlarımızı değiştirebilecek bir rehber niteliğindeki bu kitap harika bilgiler içeriyor.

“Hepimiz kendimize, ‘Ben kimim?' diye sorarız. Davidson benim için cevabı buldu.”
- Ruby Wax ,Aklımı Kaybettim Hükümsüzdür'ün yazarı

“Hayatı yaşamaya değer kılan şeyler üzerinde çalışan, dünyanın öncü nörobilimcisinden büyük bir hediye! Pozitif psikolojiyle ilgilenen herkesin okuması gereken bir eser.”
- Dr. Martin E. P. Seligman

“Dikkatinizi daha iyi toplamanız, başkalarını daha iyi anlamanız ve kendi sezgilerinizin daha fazla farkında olmanız mümkün ve bu kitap size bunları nasıl yapacağınızı anlatıyor.”
- Dr. Deepak Chopra,Süper Beyin'in ortak yazarı

“Nörobilimin heyecan verici keşiflerini hayatınızı değiştirmek için kullanabileceğiniz, benim bildiğim en iyi kitap. Adeta Sherlock Holmes'ün Watson ve Crick'le, bir de akıl hocaları olarak Dalai Lama'yla tanışması gibi maceralı, bilimsel bir hikâye anlatan müthiş bir eser.”
- Prof. Jack Kornfield

“Bu kitabın sayfalarından akan bilgelikle yıkanın ve bunun tadını çıkarın!”
- Dr. Daniel J. Siegel

“Kah laboratuvarında beyin aktivitelerini ölçen kah Dalai Lama'yla buluşmak için Himalayalar'a tırmanan Davidson, insan duygularının derin gizemini çözmek için neredeyse bir ömür harcamış, kendini işine adamış bir kaşif.”
- Prof. Daniel Gilbert

Prof. Richard J. Davidson, psikoloji ve psikiyatri alanında William James & Vilas araştırma profesörüdür. W. M. Keck Fonksiyonel Beyin Görüntüleme ve Davranış Bilimleri Laboratuvarı'nın ve Wisconsin-Madison Üniversitesi'ndeki Duygusal Nörobilim Laboratuvarı'nın direktörüdür.

Sharon Begley,Newsweek'te bilim editörlüğü yapmış, aynı zamanda hemNewsweek'te hem deWall Street Journal'da bilimsel köşe yazıları yazmıştır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat