100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Kuyucaklı Yusuf / İçimizdeki Şeytan / Kürk Mantolu Madonna (3 Roman Te
%30 indirimli

Kuyucaklı Yusuf / İçimizdeki Şeytan / Kürk Mantolu Madonna (3 Roman Tek Kitap)

ISBN / BARKOD : 9789750842429
Üretici : Yapı Kredi Yayınları
Yazar : Sabahattin Ali
Sayfa Sayısı : 572
Konu Edebiyat / Türk Edebiyatı
Edebiyat / Roman
Son zamanlardaki satış : 12
Edebiyatçının “gerçekçi olma mücadelesini vermesi” gerektiğini ileri süren Sabahattin Ali için edebiyatın amacı “insanlarda daha iyiye, daha güzele yükselmek arzusu uyandırmak”tır. Bu görüş doğrultusunda kaleme aldığı ve Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 26,85
Kitapsahaf Fiyatı : 18,80
Kazancınız : 8,05

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789750842429

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

572

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-01

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Edebiyatçının “gerçekçi olma mücadelesini vermesi” gerektiğini ileri süren Sabahattin Ali için edebiyatın amacı “insanlarda daha iyiye, daha güzele yükselmek arzusu uyandırmak”tır. Bu görüş doğrultusunda kaleme aldığı ve Türk edebiyatının akışını değiştiren romanlarında, gözlemlediği ve yaşadığı olayların tedirginliklerini, çelişkilerini, insanların bireysel yaşantılarının ardındaki toplumsal sorunları gerçekçi bir üslup ve okuru yakalamayı başaran samimi bir dille anlatır.

Kuyucaklı Yusuf'ta bir Anadolu kasabasının gelişen ve değişen ekonomik ve toplumsal değerlerle biçimlenen yeni yaşamını, ruhsal yapısını sergilerken İçimizdeki Şeytan'da İkinci Dünya Savaşı öncesinde, üniversite, kültür ve sanat çevrelerindeki farklı siyasal ve toplumsal eğilimleri eleştirir. Kürk Mantolu Madonna'da ise çekingen ve içine kapanık bir genç taşralının, memleketinden uzakta, Almanya'da yaşadığı tutkulu aşk hikayesini konu edinir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat