150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +12 TL ile kapıda ödeme imkanı
Dijital Dünyada E-Beveyn Olmak - Salih Uyan | Yeni ve İkinci El Ucuz K
%27 indirimli

Dijital Dünyada E-Beveyn Olmak

ISBN / BARKOD : 9786050830668
Üretici : Timaş Yayınları
Yazar : Salih Uyan
Sayfa Sayısı : 240
Konu Genel Konular / Ebeveyn Kitapları
İnsan ve Toplum / Aile ve Çocuk
“Dijital dünyada e-beveyn olmak” derken ne kastediyoruz?İnternet artık hepimizin hayatının vazgeçilmez bir parçası. Bir yanıyla çok zengin bir fırsatlar dünyası, bir yanıyla da önü alınmazsa büyük risklere gebe bir mayın tarlası. Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 15,00 TL
Liste Fiyatı : 28,50
Kitapsahaf Fiyatı : 20,81
Kazancınız : 7,69

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786050830668

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

240

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2021-03

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

“Dijital dünyada e-beveyn olmak” derken ne kastediyoruz?

İnternet artık hepimizin hayatının vazgeçilmez bir parçası. Bir yanıyla çok zengin bir fırsatlar dünyası, bir yanıyla da önü alınmazsa büyük risklere gebe bir mayın tarlası. Hadi biz yetişkinler bu mayın tarlasında bir şekilde güvenle yol alabiliyoruz.

Peki çocuklarımız?

Onların bu dünyada var olmalarının önüne geçmek ne mümkün ne de gerçekçi.O halde zaman zaman kendimizi çocuklarımızdan daha acemi hissettiğimiz bu dünyada onları nasıl koruyacağız?Adeta herkesin “orada” olduğu bu fırsatlar ve riskler evreninde tek çözüm, çocuğunuzun elinden tutup caddenin güvenli tarafında birlikte gezmek... El tutma yaşını geçtiyse, en azından onun birkaç adım arkasından yürümek… Takip mesafesini doğru ayarlamak…

Eğitimci Salih Uyan, işte bu evrende çocuklarının güvenliğini sağlamak isteyen anne babalara sesleniyor.Dijital dünyanın kendine has özellikleri, bizi bu dünyayla bağlantılı hale getiren akıllı telefonlar, oyunlar, sosyal medya…. Medya üzerinden üretilen sanal gerçeklik, siber zorbalık ve bütün bunların çocuklarımızın kişilik gelişimine, sosyal uyumuna, dil gelişimine etkileri gibi konuları masaya yatırıyor.

Hem bir eğitimci hem de bir “dijital dünya göçmeni” olarak, bizleri dijital dünyanın yerlileri olan, doğdukları andan itibaren kendilerini bu âlemde bulan çocuklarımıza nasıl rehberlik edebileceğimiz üzerine birlikte kafa yormaya davet ediyor.

Kimi zaman esprili, kimi zaman bizi bize gösteren ince dokunuşlarla ve çözüm önerileri getiren bir bakışla…

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat