100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti - Salih Yılmaz | Yeni ve İkinci El Ucuz

Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti

ISBN / BARKOD : 4236621461459
Üretici : NOBEL KİTABEVLERİ SAHAF
Yazar : Salih Yılmaz Sayim Türkman Yaşar Baytal
Sayfa Sayısı : 456
Konu
Kusursuz Atatürk ve Cumhuriyet tarihi ve inkılap tarihi ile ilgili çok sayıda yayın mevcuttur. Ancak Cumhuriyet tarihini kronolojik bir sıra ve detaylı anlatım tarzıyla ele alan yayın sayısı oldukça azdır. Bu kitap ile belgelere dayalı Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 28,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

4236621461459

Boyut

17.00x24.00

Sayfa Sayısı

456

Basım Yeri

Ankara

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe

Kusursuz Atatürk ve Cumhuriyet tarihi ve inkılap tarihi ile ilgili çok sayıda yayın mevcuttur. Ancak Cumhuriyet tarihini kronolojik bir sıra ve detaylı anlatım tarzıyla ele alan yayın sayısı oldukça azdır. Bu kitap ile belgelere dayalı biçimde Türkiye Cumhuriyeti'nin siyasi ve sosyokültürel tarihini bütün yönüyle inceleme imkanına sahip olabilirsiniz. Eserde Türkiye'de demokrasinin doğuşu, gelişimi ve Türk demokrasisinde meydana gelen aksamalarla ilgili bilgilere kolayca ulaşabileceğiniz gibi Türk modernleşme ve Batılılaşma tarihini de bulmanız mümkündür. Ayrıca Türkiye'nin sosyal ve kültürel tarihini özellikle eğitim tarihini bu eserden öğrenebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki eğitim politikalarına dair bilgiler ve diğer toplumsal olayların tarihi bilgisi detaylı olarak anlatılmıştır. Kısaca, bu eser toplumun tüm kesimlerine hitap eden akademik düzeyde ancak yalın bir dille yazılmış başucu kitabıdır.

Kitabın içeriği hazırlanırken sadece üniversitelerdeki T.C. inkılap tarihi ve tarih bölümlerinin programları değil: aynı zamanda hukuk fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi (uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi gibi bölümler) ders programları ve MEB ile YÖK'ün T.C. inkılap tarihi dersleri konusunda yaptığı en son program düzenlemeleri de dikkate alınmıştır. Buna bağlı olarak elinizdeki kitap: üniversitelerde başta Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi dersi olmak üzere, Türk demokrasi tarihi, Batılılaşma tarihi, Türkiye tarihi, Türkiye Cumhuriyeti tarihi gibi derslerde de yardımcı ders kitabı olarak kullanılabilir.

Bu kitap, Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı, MEB ve YÖK'ün yaptığı sınav programları doğrultusunda (KPSS, ALES, DGS, Polis MYO, Askeri Okullar, MEB Müdür ve Müdür Yardımcılığı, İhtisas Sınavları, Yurtdışı Görevlendirme) en son güncellenmesi yapılmış iyi bir bilgi kaynağıdır.

- Doç. Dr. Salih Yılmaz

- Yrd. Doç. Dr. Yaşar Baytal

- Yrd. Doç. Dr. Sayim Türkman

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat