60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +6 TL ile kapıda ödeme imkanı!

Satış Sözleşmesi

Satış Sözleşmesi

www.kitapsahaf.net sitesi tüm kitapları bulabileceğiniz bir internet kitap satış sitesidir.

Güvenli bir şekilde alışveriş yapabileceğiniz sitemizde sizlere iyi alışverişler dileriz.

18 yaşından küçük kişiler kitapsahaf.net'den alışveriş yapamaz. www.kitapsahaf.net çocuklara yönelik ürünler satışa sunmaktadır; ancak bunları yetişkinlere satmaktadır. Bazı 18 yaş ve üzeri satışa sunulmuş ambargolu kitaplar olabilir, bu kitaplarda ekstra uyarı olmaması kitapsahaf'ın sorumluluğunda değildir.

Sitemizde stoksuz çalışılmaktadır. Yayıncı ve dağıtımcı firmaların stok listeleri üzerinden ürünler satışa sunulmaktadır. Söz konusu firmaların tükenen ürünleri zamanında bildirmemelerinden kaynaklı satışta gözüken ancak tükenen ürünler bulunabilir. Verdiğiniz siparişlerde tedarikçi firmaların stoklarında bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Sipariş verdiğiniz ürünlerden bir kısmı veya tamamı tedarik edilemediği için iptal edilebilir. Sipariş iptaliniz sağlandığında tutar hesabınıza-kartınıza yasal süre dahilinde iade edilecektir. Havale/EFT ödemesi yaptıysanız bizlere geri ödeme için banka bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir.

Kargo ücreti Türkiye genelinde 3,50 TL olup bu tutar sipariş edilen kitapların desi değerine göre değişim gösterebilmektedir. Bu fiyat artışını biz karşılıyoruz. 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde taşıma ücreti ödemezsiniz.

Sitemizden yalnızca üye olarak ve internet sitemize giriş yaparak ürünleri sepete ekleyerek alışveriş yapabilirsiniz.

Sıfır/ikinci el ürünlerde ürünün içindeki sayfa sayısı, baskı yılı değişiklik gösterebilir.

Aynı gün kargo ibareli ürünlerin toplu alımında aynı gün kargo geçerli değildir.

kitapsahaf.net 'den banka kartları, kredi kartı (Visa, MasterCard, Troy, American Express), ininal kartları, banka havalesi ve kapıda ödeme ile alışveriş yapılabilir. Siparişin verildiği tarih sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı veya banka hesaplarımıza sipariş havalelerinin girdiği tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre yapılır. 3 gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.

kitapsahaf.net  tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitapta %8, kargoda %18, kapıda ödeme hizmet bedeli %18 ve dergide %1'dir.

Sipariş esnasında fatura, teslimat ve iletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz; özellikle elektronik posta ve telefon numaranızı kontrol ediniz.

kitapsahaf.net web sitemizden sipariş verdiğinizde mail adresinize bu siparişe dair onayladığınız bilgiler gönderilecektir.  Bunların sistemimiz tarafından teyidinden sonra ürün veya hizmet talepleriniz karşılanacak ve size ulaştırılacaktır.

Dizgi, sistem hatalarından ve tedarikçi firma datası nedeniyle meydana gelen fiyat yanlışlıklarından kitapsahaf.net sorumlu değildir.

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

TEMİN SÜRESİ

Siparişlerinizin temin süresi ortalama 1 ila 6 iş günüdür. Yayıncıların veya dağıtımcıların tedarik sürelerine ya da bulundukları lokasyona göre bazı yayınlar için bu süre 12 iş gününe çıkabilir. Cumartesi, pazar, resmi dini ve milli bayramlar iş günü olarak kabul edilmemektedir. Temin süresi ile ilgili sorularınızı iletişim formu aracılığıyla iletebilirsiniz.

İPTAL

Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız müşteri temsilcilerimize bilgi@kitapsahaf.net adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir.

Siparişin tamamen karşılanamadığı durumlarda müşterinin yaptığı ödeme iade edilecek ve bilgi verilecektir.

Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır. (Müşterilerimiz dilerse sadece karşılananları gönderiniz ve kalanı için ödememi iade ediniz şartıyla sipariş verir veya eksik siparişi başka bir ürün ile değiştirin veya tüm siparişi iptal ediniz talebin bulunabilir.) 

İADE

Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları tüketici hakları çerçevesindedir. Satın alınan ürün orijinal halde (tekrar satışa uygun), hasar almamış ve şartlara da uygun olarak bir hafta içerisinde tarafımıza iade edilebilir. 

Bir haftadan sonraki bu tarz iade talepleri dikkate alınmayacaktır. İade ve değişimlerde ürün baskı hatası/yanlış gönderim vb. gibi durumlar haricinde kargo masrafları tamamen müşteriye aittir. Anlaşmalı kargomuz harici ödemeli kargolar kesinlikle kabul edilmeyecek, teslim alınmayacaktır. İade edilen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecek; uygun ise geri ödeme müşteriye bildiriminden itibaren en geç 2 hafta içerisinde yapılacaktır. Geri ödemede firmamızın karşılamış olduğu banka aracılık, kargo gibi masraflar düşülecektir.

Ürünlerimizde garanti şartlarında aksi belirtilmedikçe ürünün ambalajı açılırsa, jelatini yırtılırsa, garanti etiketi sökülürse kesinlikle garanti dışıdır, iade alınmaz.

Ürün iadesi konusunda sitemizdeki iletişim formunu doldurursanız müşteri temsilcimiz size e-mail ile dönüş sağlayacaktır. Ayrıca whatsapp destek hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

ÖDEMELER

Ödemelerinizi sitemizde belirttiğimiz (kredi kartları, banka havalesi, banka kartları, kapıda ödeme) ödeme seçenekleri ile yapabilirsiniz.

Havale ile ödemelerde sipariş tarihinden itibaren en fazla 3 gün içinde ödeme işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir.

Havale işlemleri sırasında ilgili kurum tarafından talep edilebilecek "masraf" vb ücretlerin karşılanması tamamen müşteriye aittir.

Ödeme işlemini yaparken açıklama kısmına mutlaka Sipariş Numarasını ve diğer bilgi(varsa) belirtiniz.

Havale ile yaptığınız ödemelerde ödemenizi gösteren banka dekontunu bilgi@kitapsahaf.net adresine HAVALE DEKONT başlığı ile gönderiniz.

kitapsahaf.net 'den alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

 

Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun:

Mesafeli Satışlar Yönetmeliği

Kapat