250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +16 TL ile kapıda ödeme imkanı
Şehir Romantiği'nin Günlüğü - Buket Uzuner- | Yeni ve İkinci El Ucuz K

Şehir Romantiği'nin Günlüğü

ISBN / BARKOD : 12345672122580
Üretici : REMZİ KİTABEVİ SAHAF
Yazar : Buket Uzuner
Konu Edebiyat / Mektup - Günlük
Bir şehre aşık olmak, bir insanı sevmekten farklı değildir. Eğer aşıksanız, sevdiğinizin eksiklerini, hatalarını göremez, gördüklerinizi affedersiniz. Aşkınız sürdüğü sürece sorun yoktur. Ancak aşkın bittiği yerde, artık o Yazının devamı...
STOKTA YOK
Kitapsahaf Fiyatı : 29,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

12345672122580

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

1998

Kapak Türü

Karton

Dili

Türkçe

Bir şehre aşık olmak, bir insanı sevmekten farklı değildir. Eğer aşıksanız, sevdiğinizin eksiklerini, hatalarını göremez, gördüklerinizi affedersiniz. Aşkınız sürdüğü sürece sorun yoktur. Ancak aşkın bittiği yerde, artık o sevilene bağımlı hale düşmüşseniz vay halinize! Kimi kez zevkten, çoğu kez sıkıntıdan kahrolarak, yanarak tutuşur, ama ne kadar terk ederseniz, okadar çok dönersiniz ona! İşte bir kente aşık olmak da tıpkı böyle bir kara sevda hikayesidir!
Bu kent İstanbul'sa kendinizi o korkunç karışıklık, kirlilik ve kalabalıktan kısacık sıyrılıp, bir ince belli bardak çayla Boğaziçi'nde, bir bardak rakıyla Moda'da, bir fincan orta-kahveyle Beyoğlu'nda bulduğunuzda kendinize kızarak bu kenti hala ne çok sevdiğinizi bininci kez keşfedersiniz. Çünkü siz iflah olmaz bir Şehir Romantiği'sinizdir!
Buket Uzuner, "Şehir Romantiği'nin Günlüğü" adlı kitabında, Türkiye ve dünyadan yalnızca gezi anılarını anlatmakla, bize insan portreleri çizmekle kalmıyor, aynı zamanda gezi edebiyatımıza gezginin düşünceleri, coğrafya felsefesi ve gezginin düşleri hakkında yeni kapılar açıyor. Sizi aşık olduğunuz coğrafyaları keşfe çağırıyor.
(Arka Kapak)

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat