60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +6 TL ile kapıda ödeme imkanı!
Devlet Bütçesi - Şevki Özbilen- | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adres

Devlet Bütçesi

ISBN / BARKOD : 4236622587660
Üretici : Gazi Kitabevi Sahaf
Yazar : Şevki Özbilen
Sayfa Sayısı : 307
Konu Akademik
Ekonomi / İşletme, Muhasebe, Maliye
Toplum halinde yaşayan insanların çeşitli gereksinimlerinin karşılanması ve aralarındaki ilişkilerden doğan olayların incelenmesi, bunların özelliklerine göre çeşitli sosyal bilim dallarını oluşturmaktadır. Bu dallardan kendi Yazının devamı...
Aynı gün kargo Kargo Ücreti : 4,00 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 18,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

4236622587660

Boyut

16.00x24.00

Sayfa Sayısı

307

Basım Yeri

Ankara

Basım Tarihi

2013-05

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe

Toplum halinde yaşayan insanların çeşitli gereksinimlerinin karşılanması ve aralarındaki ilişkilerden doğan olayların incelenmesi, bunların özelliklerine göre çeşitli sosyal bilim dallarını oluşturmaktadır. Bu dallardan kendi aralarında ilişkili olanları birleşerek veya bu ilişkiler açıkça saptanarak toplumsal düzenler, disiplinler ortaya çıkarırlar. Bunlar hukuki olaylar, iktisat biliminin konusunu iktisadi olaylar ve maliye biliminin konusunu da mali olaylar oluşturmaktadır.

Devletin üstlendiği görevleri yerine getirebilmesi için gerekli olan mali araçları elde etmesi ve kullanması sanatı da "Maliye" olarak tanımlanır. Mali olaylardan başarılı sonuçlar alınabilmesi, kamu hizmetlerinin etkinliği ile ölçülmekte ve kamu hizmetlerinin etkin bir şekilde yapılabilmesi amacı ile uygulanacak önlemler için harekete noktası da devletin harcama kalemlerini teşkil eden devlet bütçe sistemi olmaktadır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat