60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +6 TL ile kapıda ödeme imkanı!
Elektrik Makineleri 2 Asenkron Makineler - Sibel Zorlu | Yeni ve İkinc
%11 indirimli

Elektrik Makineleri 2 Asenkron Makineler

Asenkron Makineler

ISBN / BARKOD : 9789755114125
Üretici : Birsen Yayınevi
Yazar : Sibel Zorlu
Sayfa Sayısı : 286
Konu Akademik
Son zamanlardaki satış : 2
ÖNSÖZ 1970'de İTÜTOdan lisans diplomamı alalı tam 39 yıl oldu. Bu uzun süre içinde hep elektrik mühendisliği ve elektrik makineleri ile ilgilendim. Yüksek lisans ve doktora çalışmalarımı tamamladıktan sonra toplam olarak İTÜde 30, Yazının devamı...
STOKTA YOK
Liste Fiyatı : 30,00
Kitapsahaf Fiyatı : 26,70
Kazancınız : 3,30

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789755114125

Boyut

13.50x20.00

Sayfa Sayısı

286

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2009

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe

ÖNSÖZ
1970'de İTÜTOdan lisans diplomamı alalı tam 39 yıl oldu. Bu uzun süre içinde hep elektrik mühendisliği ve elektrik makineleri ile ilgilendim. Yüksek lisans ve doktora çalışmalarımı tamamladıktan sonra toplam olarak İTÜde 30, Sakarya Üniversitesinde 23, Kocaeli Üniversitesinde 10 yıl, gerek elektrik, gerekse diğer mühendislik dallarında, elektrik makinelerinin değişik derslerini verdim. Başlangıçta ders hazırlamak, topluma hitap etmek, verilmesi gereken içeriği zamanında ve eksiksiz olarak dinleyicilere aktarmak oldukça güç olsa da, daha sonra meslekte edindiğim bilgi birikimi ve tecrübe sayesinde, artık ders notuna gerek kalmadan dersi anlatır durama geldim.
Bu süreç içinde elektrik makineleri ile ilgili kitap yazmam birçok kişi tarafından değişik zamanlarda dile getirildi ve hatırlatıldı. Fakat her zaman gönülden bağlı olduğum, mesleğimi kendilerinden öğrendiğim ve beni yetiştiren, ancak emekli olmuş, sayın hocalarım rahmetli Prof. Dr. Turgut BODUROĞLU, Prof. Dr. Mustafa BAYRAM, Prof. Dr. Emin ÜNALAN ve diğerleri yanlarında hala öğrenci kaldığım için, bu kitabı yazmak işine hakikaten cesaret edemedim. Zor geldi, güç geldi, saygısızlık gibi geldi. Kendime nasıl hesap veririm diye düşündüm. Bu arada dışarıdan gelen baskılar ve öneriler devam etti. Bunların başında Prof. Dr. Feriha ERFAN gelir. Neticede bir gün bana kitap yazımı konusunda tam desteği vaat eden Dr. Sibel ZORLU ile zorlu, yıpratıcı, ama çok zevkli olan yazma işine başladık. Zaten meslekte geçirdiğim uzun yıllarla edindiğim önemli bir bilgi birikimim olduğundan, Sayın Zorlu ile gece gündüz çalışarak kitap yazımını bitirdik.
Bu kitabın hazırlanmasında en büyük pay geçmiş senelerin ve o süreç içinde yetişmemde rol alanların, bana yaptıkları katkılardır. Bunların en başında özel yeri ile Prof.Dr. Turgut BODUROĞLU, Prof.Dr. Mustafa BAYRAM, Prof.Dr. Emin ÜNALAN, Prof.Dr. Kemal SARIOGLU ve daha sonra ablam gibi saydığım, çok değerli, fakat maalesef emekli olan Prof. Dr. Nurdan GÜZELBEYOGLU gelir. Kocaeli Üniversitesinde bana her türlü imkanı veren, KOÜnün kurucu rektörü, Prof. Dr. Atıf URAL, KOÜ Elektrik Mühendisliğinin vazgeçilemezi, en büyük yardımcım Prof. Dr. Feriha ERFAN, İTÜde sürekli derdimi, kahrımı çeken, Dr. Ahmet Derya KOCABAŞ, Dr.Güven KÖMÜRGÖZ, Arş. Gör. Filiz Gürgöze, Arş. Gör. Ediz GİZLİER, Arş. Gör. Zeki AKÇALI, Sakarya Üniversitesinde senelerce bıkmadan, usanmadan derslerime yardımcı olan Yrd.Doç.Dr. Mustafa TURAN ve daha saymakla bitiremeyeceğim bir çok değerli bilim adamına huzurlarınızda çok teşekkür ederim.
Prof. Dr. Faik MERGEN

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat