250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +16 TL ile kapıda ödeme imkanı
Aşkın Tarihi - Simon May | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adresi

Aşkın Tarihi

Antik Çağdan Modern Dünyaya

ISBN / BARKOD : 14000000004054
Üretici : EVEREST SAHAF
Yazar : Simon May
Sayfa Sayısı : 416
Konu
Koşulsuz, özgeci, sonsuz, içten ve kapsayıcı bir duygu olarak aşk, bugün birçok kültürde evrensel bir din konumuna gelmiş durumda. Denebilir ki ayakta kalan, yıkılmaya direnen yegâne tabu belki de. Bu çığır açıcı kitapta felsefeci Yazının devamı...
STOKTA YOK
Kitapsahaf Fiyatı : 25,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

14000000004054

Boyut

13.50x21.50

Sayfa Sayısı

416

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2014-12

Çeviren

Yeşim Seber

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Koşulsuz, özgeci, sonsuz, içten ve kapsayıcı bir duygu olarak aşk, bugün birçok kültürde evrensel bir din konumuna gelmiş durumda. Denebilir ki ayakta kalan, yıkılmaya direnen yegâne tabu belki de. Bu çığır açıcı kitapta felsefeci Simon May, aşka dair kurucu fikirleri analiz edip temelindeki Batı kaynaklı kültürel mirası gözler önüne seriyor.

İki bin beş yüz yıllık düşünce tarihini tarayan May, “aşk”ın Hıristiyan, İbrani ve Yunan kültürlerine uzanan köklerine inerek, “Tanrı Sevgidir” anlayışının son iki yüz yıl içindeki dönüşümünün ve böylece aşkın bir din haline gelişinin izini sürüyor. Bu yeni dini, gerçek aşkla karşılaştırarak, kibir dolu, boş hayalci ve gerçekdışı doğasını açığa vuruyor.

Aristoteles, Ovidius, Lucretius, Spinoza, Nietzsche, Freud ve Proust gibi, birbirinden farklı düşünür ve sanatçıların eserlerini analiz eden May, aşkın hayatımıza anlam, güvence ve mutluluk katmak için tek çözüm yolumuz olduğu kanaatine, alabildiğine berrak bir bakış açısıyla karşılık veriyor, bu olağanüstü güzellikteki satırlarda.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat