100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Kerbela - Hz. Hüseyin - Sinan Yağmur | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın
%25 indirimli

Kerbela - Hz. Hüseyin

ISBN / BARKOD : 9789752448421
Üretici : Kapı Yayınları
Yazar : Sinan Yağmur
Sayfa Sayısı : 215
Konu İslam / Edebiyat - Roman
Son zamanlardaki satış : 3
Zulüm gücü elinde bulunduranın yaratılanlara haksızlık etme hakkını kendinde görmesidir. Alnı secdeye değip de yüreği adalete değmeyenlere inat, dilinden zikir düşmeyip de eliyle saltanat kuranlara rağmen Muhammedî duruş gösterip Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 20,00
Kitapsahaf Fiyatı : 15,00
Kazancınız : 5,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789752448421

Boyut

13.50x19.50

Sayfa Sayısı

215

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-11

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Zulüm gücü elinde bulunduranın yaratılanlara haksızlık etme hakkını kendinde görmesidir. Alnı secdeye değip de yüreği adalete değmeyenlere inat, dilinden zikir düşmeyip de eliyle saltanat kuranlara rağmen Muhammedî duruş gösterip mazlumların sesi, güvenci olmanın yiğitlik meydanıdır Kerbela.

Bugün Kerbela'yı doğru okuyamadığımız meseleyi bir halifelik ısrarı diye anladığımız için imanımız kısır kalmıştır. Hz. Muhammed'i (sav), Ali'nin (kv) yolunuve Hüseyin'in (ra) direnişini derinden anlayamadığımızdandır ki…

Allah'a kullukta “sloganca bir aşkımız” var ama “şuurumuz” yok. Tüm yaratılanlara muhabbetimiz var ama samimiyetimiz kalmamıştır.

İki türlü kıyam vardır: İbadetin ve imanın kıyamı. Namazda Allah'a aşkımızdan kıyam ederiz, imanda kıyam ise Allah düşmanlarına, Allah'ın emaneti kullarına zulüm gösterenlere karşı ölümüne karşı durmaktır. Velev ki haksızlığı yapan kendisini “Ben Müslümanım” diye tanıtsa dahi.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat