50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +5.50 TL ile kapıda ödeme imkanı!
Arkadaşlığın Matematiği - Steven Strogatz- | Yeni ve İkinci El Ucuz Ki
%12 indirimli

Arkadaşlığın Matematiği

Bir Öğretmen ile Öğrencinin Matematik Hakkında Yazışırken Hayat Hakkında Öğrendikleri

ISBN / BARKOD : 9789754039818
Üretici : TÜBİTAK Yayınları
Yazar : Steven Strogatz
Sayfa Sayısı : 152
Ne kadar satmış? : 130
Arkadaşlığın Matematiği bir öğretmen ile öğrencisi arasındaki olağan dışı bir bağa dair gerçek bir hikâyedir. Onlar için analiz matematikten fazlasıdır, birlikte oynamayı sevdikleri bir oyundur, her şey değişirken sabit kalandır. Yazının devamı...
Satışta değil
Liste Fiyatı : 7,50
Kitapsahaf Fiyatı : 6,53
Kazancınız : 0,97

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789754039818

Boyut

14.00x21.00

Sayfa Sayısı

152

Basım Yeri

Ankara

Basım Tarihi

2016-12

Çeviren

Fatma Cihan Dansuk

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Arkadaşlığın Matematiği bir öğretmen ile öğrencisi arasındaki olağan dışı bir bağa dair gerçek bir hikâyedir. Onlar için analiz matematikten fazlasıdır, birlikte oynamayı sevdikleri bir oyundur, her şey değişirken sabit kalandır. Dostlukları boyunca öğretmen, meslek hayatının zirvesinden emeklilik dönemine geçer, oğullarından birini kaybeder. Öğrencisi ise bu olgunlaşma süreci boyunca yetenekli bir matematik öğrencisinden Ivy League olarak anılan, ABD'nin en saygın üniversitelerinden birinde profesörlüğe yükselir, ebeveynlerinden birini aniden kaybeder ve yıkılmaya mahkûm bir evlilik yapma hatasına düşer. Bu süreç boyunca her ikisi de analize sığınır, ta ki bir gün analiz artık yeterli olmayana dek. "Strogatz analiz problemlerini zihinde canlandırma ve çözme tutkusu üzerine kurulu sağlam bir arkadaşlığı anlatıyor... İki adamın birbirlerine ve matematiğin işleyişine duydukları saygı ve hayranlık, somut bir biçimde ele alınıyor."

Brie Finegold, Science "Kompleks nicel kavramları Steven Strogatz'ten daha iyi anlatan biri yok. Kitabı, matematiğin nasıl popüler hale getirilmesi gerektiğine dair bir örnek teşkil ediyor."

- Michale Schrage, Harvard Business Review

trynda . Tarih: 02.12.2017 01:35
çok iyi bir kitap tavsiye ederim


Yorum yaz
Kapat