60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +6 TL ile kapıda ödeme imkanı!
Sevgi Neden Önemlidir? - Sue Gerhardt | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın
%30 indirimli

Sevgi Neden Önemlidir?

Şefkat Bir Bebeğin Beynini Nasıl Biçimlendirir?

ISBN / BARKOD : 9789750843853
Üretici : Yapı Kredi Yayınları
Yazar : Sue Gerhardt
Sayfa Sayısı : 328
Konu Psikoloji / Çocuk Psikolojisi
Sevgi Neden Önemlidir?, bebeğin ilk yıllarında sevgi dolu bir ilişkininbeynin gelişimi açısından neden zorunlu olduğunu ve erken dönemdekietkileşimlerin, gelecekteki duygusal ve fiziksel sağlık açısından nasıl kalıcısonuçlar Yazının devamı...
Temin süresi 3 gündür. Kargo Ücreti : 5,00 TL
Liste Fiyatı : 32,41
Kitapsahaf Fiyatı : 22,69
Kazancınız : 9,72

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789750843853

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

328

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-01

Çeviren

Bahar Tırnakçı

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Sevgi Neden Önemlidir?, bebeğin ilk yıllarında sevgi dolu bir ilişkininbeynin gelişimi açısından neden zorunlu olduğunu ve erken dönemdekietkileşimlerin, gelecekteki duygusal ve fiziksel sağlık açısından nasıl kalıcısonuçlar doğurabileceğini açıklıyor. Bu kitabın ilk basımının elde ettiğibaşarının hemen ardından gelen ikinci basımda, bilimsel araştırmalargüncellenmiş ve genetik ile zihin/beden ilişkisi konusundaki son buluşlarda bu basımın kapsamına alınmıştır. Yeni basıma, hamileliğin bebeğingelecekteki duygusal ve fiziksel esenliğini biçimlemekte oynadığı rolüele alan yeni bir bölüm dahil edilmiştir.

Sue Gerhardt, erken dönemde yaşanan stresin bir bebeğin ya da erkençocukluk dönemindeki bir çocuğun gelişmekte olan sinir sistemi üzerindekigeniş kapsamlı etkilerine özellikle odaklanmaktadır. Erken dönemdeilişkiler yolunda gitmediğinde, bağımlı çocuğun bu duruma uyum sağlamasıgerekir; şimdi çocuğun beyninin de buna uyum sağladığını biliyoruz.

Beynin özellikle duygulanım ve bağışıklık sistemleri, erken dönemdekistresten etkilenir ve daha az etkili olabilir. Bu durum çocuğu, depresyon,antisosyal davranış, bağımlılıklar ya da anoreksiya gibi bir dizi sorununyanı sıra fiziksel hastalıklar karşısında da daha savunmasız kılar.

Sevgi Neden Önemlidir?, sinirbilim, gelişimsel psikoloji ve nörobiyolojialanlarındaki son buluşların kolay anlaşılabilir ve canlı bir anlatımı. Bukitap ana babalar ve uzmanlar için son derece değerli bir rehber.

“Sevgi Neden Önemlidir? son derece önemli bir kitap. Her ana babanın,öğretmenin ve siyasetçinin zorunlu okuma listesinde olmalı.”Rebecca Abrams, The Guardian

“Çok heyecan verici bir okuma deneyimi. Beyin, ebeveynlik ve duygusalgelişim üzerine en güncel araştırmaların muhteşem bir yazarlıklabirleştiği bu kitap, popüler bilimin en iyi örneklerinden birini sunuyor.

Güçlü ve dönüştürücü bir mesaj sunan bu çalışmayı, bütün ana babaların,siyasetçilerin, çocuk eğitimi profesyonellerinin, öğrencilerin vedaha sağlıklı ve mutlu bir gelecek arzulayanların mutlaka okuması gerekir.”

Dr. Graham Music, danışman psikoterapist, Tavistock Kliniği, Londra,Nurturing Natures adlı kitabın yazarı.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat