100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Türk Politik Kültürü - Süleyman Seyfi Öğün | Yeni ve İkinci El Ucuz Ki

Türk Politik Kültürü

ISBN / BARKOD : 4236622457473
Üretici : Alfa Yayınları Sahaf
Yazar : Süleyman Seyfi Öğün
Sayfa Sayısı : 474
Konu Tarih / Türkiye ve Cumhuriyet Tarihi
Tarih / Yakın Tarih
Politika Siyaset / Politik Akımlar - Hareketler
Politika Siyaset / Siyaset Bilimi
Politika Siyaset / Türkiye Siyaseti ve Politikası
Türkiye'de yapılan pek çok sosyal bilim araştırmasında, politik kültür değişkeni ya gözden kaçırılmış ya da yeterince üzerinde durulmamıştır. Bu durum büyük ölçüde kültürü basitçi bir şekilde "üstyapı" olarak nitelendiren Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 18,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

4236622457473

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

474

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2000

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Türkiye'de yapılan pek çok sosyal bilim araştırmasında, politik kültür değişkeni ya gözden kaçırılmış ya da yeterince üzerinde durulmamıştır. Bu durum büyük ölçüde kültürü basitçi bir şekilde "üstyapı" olarak nitelendiren ve ikincil derecede önemli (hatta ihmal edilebilir) gören vülger Marksist bakışın egemenliğinden kaynaklanabileceği gibi; tersine olarak "kültür" kavramını abartılı değerlendirmelere tabi tutan vülger bir idealizmden de kaynaklanabilmiştir. Her iki bakış da, aralarındaki ciddi metodolojik farklılıklar olmakla birlikte "kültür" kavramını eş derecede ıskalamışlardır.
İster ideolojik, metodolojik, isterse disipliner zaaflardan kaynaklansın, sonuçta sosyal gerçekliğimizin anlamlı bir bütüncül manzarasını resmetmekte sıkıntılı olduğumuzu düşünüyorum.
Bu kitapta yer alan yazıların milliyetçi-modernist süreçte Türk siyasal kültürünün bazı yönlerini analiz etmeye dönük olduğunu belirtmiştim. Bundan disipliner bir sınırlamayı kabul ettiğim sonucu çıkarılmamalıdır. Ama disipliner toplumsallaşmam, daha çok politika bilmi çerçevesinde oldu. Ben burada Türkiye'nin tarihsel-toplumsal gerçekliğini göreli ağırlıkta, politik veçhesini tartışmaya çalıştım.
(Arka Kapak)

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat